Jaki blat do kuchni?

 

Każdy z nas gdy chce zamówić meble do kuchni staje często przed trudnym zadaniem, a mianowicie jaki blat wybrać.

Blaty dzielą się na trzy podstawowe kategorię:

1. blaty tradycyjne laminowane
2. blaty z drewna ( najczęściej dębina )
3. blaty kamienne i konglomeratowe

Każda grupa blatów ma swoje plusy, postarajmy się je pokrótce sprecyzować:

1. Blaty laminowane są bardzo odporne na zarysowania, mają ciekawą różnorodną kolorystykę i strukturę , w obecnych czasach technologia jest tak dopracowana ( polecamy blaty wyprodukowane w Chobocie ) że blaty te są odporne na wilgoć, bardzo dużym atutem tych blatów jest ich przystępna cena, oraz twarda powłoka z laminatu odporna na uderzenia.

2. Blaty drewniane dają doskonały efekt wizualny ocieplają pomieszczenie, polecane są głównie do kuchni stylowych i angielskich, odpowiednio zainpregnowane ( olej, lakier ) są odporne na wilgoć, gdy się porysują można je zeszlifować i są jak nowe, jednak należy pamiętać że drewno lite kosztuje i blaty te nie należą do najtańszych, jednak końcowy efekt jest wart każdej ceny.

3. Blaty kamienne i konglomeratowe to blaty do ekskluzywnych wnętrz, odporne na wilgoć, dają doskonały efekt wizualny, są bardzo trwałe, jest ogromny wybór kolorystyki, trzeba przy blatach kamiennych pamiętać o tym że łączenie będzie minimalnie widoczne, natomiast przy blatach konglomeratowych łączenie jest niewidoczne ( jest spolerowane ). Należy zaznaczyć że blaty z tej grupy są najdroższym rozwiązaniem, jednak gdy zależy nam na bardzo dobrym materiale w naszej kuchni i super efekcie wizualnym to warto się pokusić o takie rozwiązanie.

Czy wiecie już Państwo jaki blat wybrać do swojej wymarzonej kuchni?