Kuchnia bez uchwytów?

Kuchnia BEZ UCHWYTÓW?
Kiedy warto wybrać takie rozwiązanie? O czym warto wiedzieć zanim podejmiesz decyzję?

Uwielbiasz nowoczesne wnętrza, proste formy i masz kuchnie otwartą na salon – to kuchnia bez uchwytów jest stworzona właśnie dla ciebie.

Ogromną zaletą takiej kuchni jest całkowicie gładka i jednolita powierzchnia, która z pewnością ułatwi Ci utrzymanie kuchni w idealnej czystości oraz optycznie powiększy pomieszczenie. Fronty otwierane na dotyk to nie tylko efekt wizualny ale również ogromna wygoda i funkcjonalność którą doceni każdy użytkownik.

Trzeba jednak pamiętać że stworzenie kuchni bez uchwytów wiąże się z rozwiązaniem kilku zasadniczych problemów. Jeśli chcemy mieć idealnie gładką powierzchnie frontów, konieczne będzie stosowanie systemów tip – on. System w przypadku frontów otwieranych oraz szuflad sprawdzą się idealnie jednak w przypadku zabudowanej lodówki i zmywarki konieczne będzie zastosowanie elektrycznego wspomagania Servo-Drive, które jest już droższym rozwiązaniem. Zastosowanie rozwiązać tip-on i Servo – Drive daje nam możliwość wykonania kuchni w każdym dostępnym materiale na rynku, czy to zaczynając od płyt laminowanych przez forniry i lakiery kończąc na frontach drewnach.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również wykonanie frezu we froncie, jednak takie rozwiązanie możemy zastosować przy frontach lakierowanych bądź drewnianych. Zastosowanie frezu wygląda bardzo efektownie i rozwiązuje wszystkie dylematy dotyczące sposobu otwierania zmywarki, lodówki itd…, jednak nie jest już idealnie jednolitą gładką powierzchnią.

Kuchnia bez uchwytów oczywiście maja tyle samo zwolenników co przeciwników.
Zanin podejmiesz ostateczna decyzję musisz pamiętać o kilku wadach tego rozwiązania. takich jak sposób otwierania lodówki i zmywarki oraz częste dotykanie frontów powoduje ich szybsze zabrudzenia.

Pamiętaj jednak że kuchnie bez uchwytów wpisują się idealnie w klimat nowoczesnych minimalistycznych wnętrz.