Kuchnia otwarta na salon czy zamknięta?

Planujesz swoją kuchnię marzeń i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze: kuchnia otwarta na salon czy zamknięta? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed połączeniem pomieszczeń.

Kuchnia otwarta na salon doskonale sprawdzi się przy małych metrażach, ponieważ optycznie powiększymy przestrzeń użyteczną. Jest przykładem zastosowań ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, takich jak wyeksponowanie okapu, zastosowanie wyspy czy barku.
Sprzyja również spotkaniom towarzyskim. Jest dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych, którzy spędzają mało czasu z bliskimi. W kuchni otwartej osoba gotująca może jednocześnie uczestniczyć w tym co dzieje się w salonie.

Musimy jednak pamiętać, że otwarta kuchnia wymaga utrzymywania jej w przykładnym porządku, który nie zawsze sprzyja gotowaniu. Jeśli lubimy kucharzyć mocno aromatyczne potrawy zapach będzie rozprzestrzeniał się po całym pomieszczeniu, a pracujące sprzęty, między innymi okap czy zmywarka, mogą zagłuszać rozmowy bądź film w telewizji włączony dla relaksu.

Obie aranżacje znajdą swoich zwolenników. A jaką Ty wybierzesz?