LOFT W PIGUŁCE

Styl loft cieszy się coraz większą popularnością. Powinien być on prosty i surowy. By uzyskać takie wnętrze, wcale nie trzeba zamieszkać w opuszczonej fabryce. Pomogą nam w tym naturalne materiały w monochromatycznej palecie.

Podłoga – idealnie sprawdzą się wielkoformatowe gresy imitujące beton czy żywicę epoksydową, a także płytki imitujące naturalne drewno najlepiej z efektem bielonych lub postarzałych desek.

Na ścianę – mamy szeroki wybór materiałów, od naturalnej cegły rozbiórkowej po jej imitację w postaci płytek czy gresów w szerokim wybarwieniu. Beton naturalny, różnego rodzaju tynki strukturalne, które go imitują. Świetnie będzie również wyglądać fototapeta z konstrukcjami architektonicznymi.

Meble – styl loft charakteryzuje się prostą, oszczędną formą o nowoczesnym designie. Fronty mebli pozbawione frezowań oraz tradycyjnych uchwytów, wylakierowane najczęściej w jednakowej kolorystyce (bieli, szarości, czerni).

Blat – lite drewno bądź jego imitacje w postaci blatów laminowanych nadadzą ciepła we wnętrzu, jednak jeśli lubimy bardziej chłodną formę możemy zastosować blaty ze stali szlachetnej, kamieni czy spieków kwarcowych.

Pamiętajmy jednak by uzyskać pożądany efekt należy zadbać o dodatki i wyposażenie. Mogą być to pociągnięte po wierzchu przewody elektryczne, industrialne lampy, widoczne elementy konstrukcyjne. Minimalistyczne meble.

Mimo że styl sam w sobie jest bardzo surowy i chłodny, to ma w sobie wiele uroku, na który decyduje się coraz więcej osób.