Projekt kuchni – zderzenie marzeń z rzeczywistością


Czas urządzania kuchni to zderzenie naszych marzeń i wyobrażeń z realiami. Planowanie kuchni to dużo przemyśleń i niełatwe wyzwanie.
Czasem można poszaleć, ale najczęściej niestety trzeba z czegoś zrezygnować. Wszystko jest uzależnione jest to od wielkości pomieszczenia kuchennego, rozmieszczenia otworów drzwiowych czy okiennych, a także od naszego budżetu który chcemy zainwestować w naszą kuchnię.

Planowanie kuchni powinniśmy wykonać spokojni i dokładnie zastanowić się nad naszymi potrzebami. Błąd może wygenerować dodatkowe koszty podczas przeróbek różnych instalacji.

Projekt kuchni powinien odbywać się etapami.
Na samym początku powinniśmy się zastanowić nad rozmieszczeniem instalacji elektrycznej, hydraulicznej oraz wentylacji. W niektórych przypadkach w grę wchodzi również instalacja gazowa.
Aby to wszystko dobrze rozplanować powinniśmy wcześniej wykonać wstępny projekt mebli kuchennych. Instalacja powinna być wykonana pod projekt kuchni, tak aby wszelkiego rodzaju podłączenia elektryczne czy hydrauliczne znajdowały się we właściwych miejscach.

Następnym etapem planowania jest sposób wykończenia ścian, sufitów i podłogi w kuchni.
Powinniśmy się zastanowić jakich materiałów użyjemy do wykończenia tychże powierzchni. Warto na tym etapie określić czy planujemy wykonanie dodatkowej zabudowy z karton gipsu (np. sufitu podwieszanego).
Jeżeli chodzi o podłogę, to tu mamy również do wyboru różne materiały, a co za tym idzie różne grubości i szerokości.

Po zaprojektowaniu i rozmieszczeniu szafek możemy przystąpić do wyboru kolorystyki oraz materiałów na fronty meblowe. Wybór jest bardzo duży.
Zachęcam do skorzystania z pomocy architekta lub projektanta mebli kuchennych. Konsultacje są na ogół płatne ale mogą nam pomóc zaoszczędzić dodatkowych wydatków jak i nerwów i niepotrzebnego stresu.
W naszej fabryce poniesiony przez klienta koszt wstępnego projektu jest odliczany od ceny mebli w momencie zamówienia. Czyli finalnie wychodzi gratis.


Bogdan Hryniszyn
Projektant
+48 601 733 588
bogdan.hryniszyn@chobot.pl
www.chobotdesign.pl