PLANOWANIE KUCHNI – JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ?

Czas urządzania kuchni to zderzenie naszych marzeń, wyobrażeń z realiami które czekają nas w naszym domu czy mieszkaniu. Planowanie kuchni to dużo przemyśleń i nie łatwe wyzwanie.

Raz będzie można poszaleć a raz trzeba będzie z czegoś zrezygnować. Uzależnione jest to od wielkości pomieszczenia kuchennego, rozmieszczenia otworów drzwiowych czy okiennych, a także od naszego budżetu który chcemy zainwestować w naszą kuchnię.

Planowanie kuchni powinniśmy wykonywać spokojnie i dokładnie zastanowić się nad naszymi potrzebami. Tak aby nie wpędzić się w dodatkowe koszty z przeróbką różnych instalacji.

Projekt kuchni powinien odbywać się etapami.

Na samym początku powinniśmy się zastanowić nad rozmieszczeniem instalacji elektrycznej, hydraulicznej jak i wentylacji. W niektórych przypadkach może również występować instalacja gazowa.

Aby to wszystko rozplanować powinniśmy wykonać projekt mebli kuchennych aby cała instalacja została dopasowana do spełniającego nasze oczekiwania ustawienia mebli.

Tak aby wszelkiego rodzaju podłączenia elektryczne czy hydrauliczne znajdowały się we właściwych miejscach.

Następnym etapem planowania jest sposób wykończenia ścian, sufitów i podłogi w kuchni.

Powinniśmy się zastanowić jakich materiałów użyjemy do wykończenia tychże powierzchni, czy planujemy wykonanie dodatkowej zabudowy z karton gipsu, np. sufity podwieszane.

Jeżeli chodzi o podłogę mamy również do wyboru różne materiały a co za tym idzie różne grubości i szerokości.

Po zaprojektowaniu i rozmieszczeniu szafek możemy przystąpić do wyboru kolorystyki oraz materiałów na fronty meblowe. Wybór jest bardzo duży.

Jeżeli będziemy mieć problem na jakimkolwiek etapie zachęcam do skorzystania z pomocy architekta lub projektanta mebli kuchennych. Konsultacje są zapewne płatne ale mogą nam pomóc zaoszczędzić dodatkowych wydatków jak i nerwów i niepotrzebnego stresu.