Kilka patentów na porządek w szufladach


Szafki kuchenne powinny być nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim spełniać określone zadania i funkcje.
Dziś zajmiemy się porządkiem w szafkach szufladowych.
Podamy kilka przykładów, jak je wyposażyć, aby zawsze panował w nich porządek i aby szuflady były przyjemne w użytkowaniu.

Zacznę od sztućców. Jest ich zazwyczaj dużo w każdej kuchni i najtrudniej je uporządkować. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj różnego rodzaju organizery.
Wybór jest dość spory. Możemy wybrać różne rodzaje materiałów z których są wykonane (metalowe, plastikowe, drewniane), a także kolory (biały, szary, czarny).

Kolejny element to talerze.
Talerze możemy przechowywać najprostszym sposobem czyli luzem, jeden na drugim. Niestety każdy ruch szuflady może spowodować przemieszczanie i uszkodzenie.
Tutaj producenci spieszą z pomocą i proponują dwa rozwiązania.
Firma Blum proponuje uchwyt na talerze do którego wkłada się talerze jeden na drugim, łatwy do przenoszenia i bezpieczny. Mankamentem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania tylko okrągłych talerzy.
Firma Peka natomiast proponuje wkład na sztućce, tutaj talerze układane są w pozycji pionowej.
Jednak to rozwiązanie jest również dedykowane tylko dla talerzy okrągłych.

Na koniec przejdę do garnków i zapasów.
W tym przypadku mamy różnego rodzaju przegródki, które ograniczają nam przemieszczanie się elementów w szufladach. Oraz rozbudowane i nowoczesne carga.

Kuchnia, w której każdy element jej wyposażenia ma swoje miejsce staje się wygodna oraz ułatwia i przyspiesza przygotowanie posiłków.

Zdjęcia: www.peka.pl i www.blum.pl


Bogdan Hryniszyn
Projektant
+48 601 733 588
bogdan.hryniszyn@chobot.pl
www.chobotdesign.pl