Przed zamówieniem kuchni

Zanim przystąpimy do realizacji mebli kuchennych powinniśmy przejść kilka etapów, tak aby efekt końcowy zakupionych mebli był satysfakcjonujący i cieszył na długie lata.

Etap pierwszy
Na samym początku powinniśmy określić własne potrzeby.
Czyli jak duża powinna być kuchnia, ile potrzebujemy miejsca (szafek) do przechowywania, ile potrzebujemy blatu roboczego. Ważnym kryterium jest również styl życia użytkowników kuchni, co lubimy co nam przeszkadza. Powinniśmy również zwrócić uwagę na liczbę użytkowników kuchni, czy liczba jest stała czy być może rodzina nam się powiększy.

Etap drugi
Bardzo ważnym lub najważniejszym etapem jest określenie budżetu.
Podczas projektowania powinniśmy wziąć wszystkie koszta i zestawić je z własnymi środkami którymi dysponujemy.
Na początku mamy marzenia i pragnienia, chcielibyśmy aby kuchnia była piękna i dobrze wyposażona i w ” bardzo dobrej cenie”.
Niestety rzeczywistość zaczyna nam wszystko korygować. Wówczas musimy wybrać jakiś kompromis i wybrać co jest dla nas bardzo ważne i będzie nam służyć a z czego możemy zrezygnować.

Etap trzeci
Etap trzeci to wybór stylu kuchni, czyli co się nam podoba.
Czy ma być to kuchnia nowoczesna, klasyczna, angielska, prowansalska itd.
Po określeniu stylu kuchni możemy przystąpić do zaprojektowania.

Etap czwarty
to wykonanie projektu kuchni. Jeżeli wydaje nam się że możemy zaprojektować sami tą pracę wówczas przystępujemy do działania.
Jeżeli nie czujemy się na siłach, najlepszym sposobem będzie powierzenie tej pracy architektowi lub wyspecjalizowanemu studiu mebli kuchennych. Znajdują się tam pracownicy którzy chętnie nam pomogą i zaprojektują wymarzoną kuchnię. jednak jest to praca dodatkowo płatna.

Etap piąty
Wybór dostawcy mebli. Gdy projekt wykonywaliśmy w studio mebli wówczas możemy zrealizować tam nasze zamówienie włącznie transportem i montażem mebli.
Jeżeli projekt wykonywaliśmy na własną rękę lub przez architekta to sami szukamy dostawcy mebli w różnych centrach meblowych lub tzw drogą pantoflową z polecenia.
Wybór jest ogromny więc czeka nas dużo pracy i wysiłku.