Jak przygotować się do zamówienia kuchni?


Przed podjęciem decyzji o zakupie mebli kuchennych warto przejść kilka etapów, tak aby efekt końcowy był satysfakcjonujący i cieszył na długie lata.
Każdy etap wymaga odpowiedzi na pewne pytania.

Etap pierwszy – co potrzebujemy?
Na samym początku powinniśmy określić własne potrzeby.
Czyli jak duża powinna być kuchnia, ile potrzebujemy miejsca (szafek) do przechowywania, ile potrzebujemy blatu roboczego. Ważnym kryterium jest również styl życia użytkowników kuchni, co lubimy, a co nam przeszkadza. Powinniśmy również zwrócić uwagę na liczbę użytkowników kuchni, czy liczba jest stała, czy być może rodzina nam się powiększy.

Etap drugi – budżet.
Bardzo ważnym, lub nawet najważniejszym, etapem jest określenie budżetu.
Podczas projektowania powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie koszta i zestawić je z własnymi środkami, którymi dysponujemy.
Na początku mamy marzenia i pragnienia, chcielibyśmy, aby kuchnia była piękna i dobrze wyposażona i w ” bardzo dobrej cenie”.
Niestety rzeczywistość zaczyna nam wszystko korygować. Wówczas musimy wybrać jakiś kompromis i wybrać co jest dla nas bardzo ważne i będzie nam służyć, a z czego możemy zrezygnować.

Etap trzeci – nasz gust.
Etap trzeci to wybór stylu kuchni, czyli co się nam podoba.
Czy ma być to kuchnia nowoczesna, klasyczna, angielska, prowansalska itd.
Po określeniu stylu kuchni możemy przystąpić do projektowania.

Etap czwarty – projekt.
Czwarty etap to wykonanie projektu kuchni. Jeżeli wydaje nam się, że kuchnię możemy zaprojektować sami – przystąpmy do działania.
Jeżeli nie czujemy się na siłach, najlepszym sposobem będzie powierzenie tej pracy architektowi lub wyspecjalizowanemu studiu mebli kuchennych. Znajdują się tam pracownicy, którzy chętnie nam pomogą i zaprojektują wymarzoną kuchnię.
Praca architekta to dodatkowy koszt.
W naszej firmie trzymamy się zasady, że jeśli klient zdecyduje się na zakup mebli naszej produkcji – od ich ceny odejmujemy cenę uprzednio wykonanego projektu. Finalnie projekt jest gratis, więc warto skorzystać.

Etap piąty
Wybór dostawcy mebli. Gdy projekt wykonaliśmy w studio mebli wówczas możemy zrealizować tam nasze zamówienie włącznie transportem i montażem mebli.
Jeżeli projekt wykonywaliśmy na własną rękę lub przez architekta, to sami szukamy dostawcy mebli w różnych centrach meblowych lub tzw. drogą pantoflową z polecenia.
Wybór jest ogromny więc czeka nas dużo pracy i wysiłku.


Bogdan Hryniszyn
Projektant
+48 601 733 588
bogdan.hryniszyn@chobot.pl
www.chobotdesign.pl