WIDNA ALE NIEUSTAWNA

Kuchnia z dwoma otworami okiennymi mimo tego, iż jest widną przestrzenią, może okazać się nieco kłopotliwa. Aranżacja przestrzeni wokół okna w kuchni wymaga przemyślanego projektu. Okno w znacznym stopniu ogranicza sferę kuchenną i uniemożliwia na przykład montaż górnych szafek. Sytuacja ta może okazać się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli kuchnia jest otwarta na salon. Możemy jednak wszystkie problematyczne kwestie naszego kuchennego wnętrza zamienić w jego zalety.

Najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem aranżacji przestrzeni wokół okna, jest zaplanowanie centralnie pod nim strefy do zmywania. Okno w kuchni możemy dodatkowo wykorzystać jako poszerzenie blatu roboczego, poprzez zrównanie go z parapetem. A przestrzeń wnęki okiennej wyeksponować za sprawą efektownych dekoracji.

Choć okna uniemożliwiają nam montaż górnych szafek kuchennych. Umieszczenie jak największej ilości szuflad w dolnych szafkach, pozwoli nam na maksymalne ich wykorzystanie. Gdy kuchnia jest otwarta na salon, możemy zastosować wyspę kuchenną, która powiększa nam przestrzeń użytkową a brak górnej zabudowy sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przestronne.

Okna w kuchni okażą się także doskonałym elementem w przypadku aranżacji jadalni. Stół ustawiony naprzeciw otworów pozwoli nam cieszyć się widokiem przy spożywaniu posiłków