ZLEWOZMYWAK POD OKNEM

Zdecydowałeś się na ZLEWOZMYWAK POD OKNEM?
Postaramy się podpowiedzieć i rozwiać wątpliwości.
Za i przeciw takiego rozwiązania.Umiejscowienie zlewu pod oknem było kiedyś rozwiązaniem bardzo rzadkim i mało spotykanym,
dzisiaj coraz częściej pojawia się w realizacjach. A nawet można powiedzieć że w co drugiej kuchni.
Takie usytuowanie ma jednak plusy i minusy.
Plusami może być piękny widok za oknem, obserwacja bawiących się dzieci w ogrodzie, co jest zdecydowanie przyjemniejsze niż zmywanie naczyń, co najważniejsze korzystamy ze światła dziennego, które w ciągu dnia oświetli nam miejsce zmywania. Aby jednak dostęp światła był przez całą dobę musimy pomyśleć o dodatkowym oświetleniu.Minusami może być np. brudzenie się okna od pryskającej wody, problem z wygodnym dostępem do okna, brak możliwości otwierania okna ze względu na wystającą baterię, jest to najczęstszy i najbardziej niedogodny problem.
Idąc na przeciw powinniśmy pomyśleć o tym jak najwcześniej.
Jeżeli mamy wpływ na montaż okna, wówczas powinniśmy zamontować je na odpowiedniej wysokości, czyli takiej aby nie była mniejsza niż zakładana wysokość blatu roboczego.
Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż okna ponad blatem roboczym 25-30 cm, wówczas nie będzie przeszkadzać nam wystająca bateria.
Kolejnym rozwiązaniem może być montaż zlewy w takim miejscu aby bateria znalazła się pomiędzy dwoma skrzydłami okna, aby skrzydło mijało baterię.
Jeżeli mamy okno jednoskrzydłowe i jest zamontowane na wysokości blatu roboczego, w taki przypadku najlepszym sposobem będzie montaż baterii ze składaną lub opuszczaną wylewką.
Jednak proszę zwrócić uwagę że takie rozwiązanie potrzebuje również przestrzeni i kilku centymetrów luzu pomiędzy blatem a oknem.