Jak zmieścić się w budżecie?

Jak zmieścić się w budżecie na meble kuchenne?

Każdy z nas mając w planach zakup wymarzonych mebli do kuchni staje przed trudnym zadaniem a mianowicie jak dopasować meble do swoich możliwości finansowych.

Warto zacząć od ustalenia przynajmniej orientacyjnej kwoty którą chcemy przeznaczyć na meble.
Załóżmy że mamy mieszkanie w bloku z kuchnią około 10 m2 i chcemy na meble przeznaczyć 10.000,- na co możemy sobie pozwolić? jakie materiały możemy zastosować? jakie rozwiązania?

A więc przy takim budżecie ciężko będzie takie pomieszczenie wyposażyć w meble lakierowane z blatami kamiennymi, ale w zależności od układu mogłoby to się nam udać już z blatem postformingowym, ograniczając oczywiście liczbę szuflad, i rezygnując z rozwiązań narożnych typu le mans czy cargo.

Takie pomieszczenie możemy umeblować meblami z MDF-PCV z blatami posformingowymi i tutaj możemy sobię już pozwolić na większą liczbę szuflad, musimy pamiętać że warto stosować te dobre okucia meblowe a one odpowiednio kosztują i to nie producent mebli ma wpływ na ich koszt.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wykonanie mebli w tym samym układzie z płyty laminowanej, w obecnych czasach płyty te mają naprawdę ciekawe i dekoracyjne wzory, płyty są bardzo odporne na uszkodzenia , w tym przypadku mamy nawet szansę zmieścić się poniżej zakładanej początkowo kwoty.

Na zdjęciach we wpisie kuchnie w wydaniu „ekonomicznym”, czyli w frontami MDF – PCV, blatami postforming czy wręcz najtańszymi frontami z płyty.