OŚWIETLENIE W KUCHNI

Nie od dziś wiadomo, że w każdym wnętrzu oświetlenie odgrywa znaczącą rolę. Planując aranżacje kuchni warto zastanowić się jak rozwiązać kwestie oświetlenia blatu roboczego czy też przewidzieć ozdobne oświetlenie w witrynach.

Jeśli chodzi o oświetlenie blatu roboczego na rynku mamy kilka możliwości. Do najbardziej znany i popularnych należą punktowe halogeny oraz taśmy led montowane pod szafkami. Trzeba pamiętać że mają one swoje wady i zalety. W przypadku halogenów znaczącą zaletą jest możliwość włączania poszczególnych punktów niezależnie (pod warunkiem uwzględnienia tego na etapie projektowym). Jednak otrzymane światło oświetla blat nie równomiernie. W przypadku listw led- owych możemy oświetlić blat równomiernie po całej długości, jednak nie zawsze tego potrzebujemy.

Oświetlenie pod szafkowe jest projektowane głównie w celach poprawienia komfortu pracy w kuchni. Możemy również przewidzieć bardziej ozdobną funkcję oświetlenia. Jeżeli mamy kuchnię otwartą na salon możemy oświetlić witryny czy wyspę. Oświetlenie takich elementów wprowadza we wnętrzu bardziej nastrojową i romantyczną atmosferę, którą docenimy wieczorami przy lampce dobrego wina.

Bardzo efektowny i nie powtarzalny efekt możemy osiągnąć podświetlając kamień Onyx na wyspie albo pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi. Oryginalność kamienia oraz nastrojowe światło jakie się przez nie wydobywa ożywi nasze wnętrze oraz nada mu elegancji i indywidualnego charakteru.

W naszej galerii zdjęć znajdziecie również kilka ciekawych i mniej oczywistych propozycji takich jak oświetlenie cokołu, wysokiej zabudowy czy wyspy.

Jak podobają Wam się nasze propozycje ?