drukuj

Kuchnia w stylu industrialnym

Kuchnia w stylu industrialnym

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się, a co za tym idzie odważnie wkracza do naszych domów styl loftowy. W kuchni, jadalni oraz salonie, które inspirowane są przestrzeniami przemysłowymi i koniecznie stanowią dużą, otwartą, wspólną przestrzeń królują więc rozwiązania i elementy znane nam z hal pofabrycznych. Nie ma tu zbyt wiele miejsca na ozdoby – ściany, podłogi, meble i sprzęty same w sobie są bardzo designerskie, a jednocześnie proste, funkcjonalne, praktyczne. Niektórym takie wnętrza mogą wydawać się surowe, lecz nawet Ci, muszą przyznać, że panuje w nich wyjątkowy klimat. Zresztą istnieją sprawdzone sposoby na ich ocieplenie. Wobec tego, zastanówmy się jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym. Na jakie kolory, materiały, struktury postawić? Jakie powinny byćmeble kuchenne w stylu industrialnym? Przedstawiamy najciekawsze aranżacje kuchni w stylu industrialnym!

Styl loftowy w kuchni

Wiemy już, że kuchnia w stylu industrialnym to wnętrze otwarte na jadalnię i salon, stanowiące wraz z nimi wspólną przestrzeń, z jednej strony designerskie i surowe, z drugiej funkcjonalne i przytulne. Styl loftowy w kuchni co prawda znajduje swe odzwierciedlenie w braku niepotrzebnych dekoracji, za to wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia mają swój charakter – jedyny, niepowtarzalny, a do tego są porządne i solidne. Jeśli chodzi o materiały, we wszystkich aranżacjach kuchni w stylu industrialnym przewija się cegła, beton, stal (najchętniej pomalowana czarną farbą) i koniecznie lite drewno, dzięki któremu kuchnia zyskuje na przytulności.

Kuchnia w stylu industrialnym

Aranżacje kuchni w stylu industrialnym

Połączenie różnych, z pozoru surowych materiałów oraz oszczędność jeśli chodzi o dodatki są kluczowe dla aranżacji kuchni w stylu industrialnym. To one stanowią kwintesencję stylu loftowego. W kuchni warto więc wyłożyć podłogę tzw. betonem dekoracyjnym, który nie tylko wprowadzi do wnętrza pofabryczny klimat i sprawi, że już sama posadzka będzie bardzo designerska, ale też będzie praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Poza tym, beton może częściowo zagościć na ścianach, chociaż tu idealnie sprawdzi się czerwona lub biała cegła. Nade wszystko zaś w kuchni w stylu industrialnym nie może zabraknąć lamp typu reflektory czy duże, ozdobne żarówki, koniecznie na grubych, czarnych kablach. A co z meblami kuchennymi w stylu industrialnym?

Meble kuchenne w stylu industrialnym

Przedstawiliśmy już co prawda cechy charakterystyczne stylu loftowego w kuchni. Wiemy zatem jakich elementów na pewno nie może zabraknąć w aranżacjach kuchni w stylu industrialnym. Wspomnieliśmy także o materiałach, których połączenie oddaje ducha kuchni w stylu industrialnym. Wobec tego pozostaje nam omówić kwestię mebli kuchennych. W stylu industrialnym, w którym królują szarości, czerń, ewentualnie czerwień cegły zdecydowanie warto postawić na meble drewniane, najlepiej naturalnej, raczej jasnej barwy, które to ocieplą wnętrze. Co ciekawe możemy je zestawić z nowoczesnymi, lakierowanymi na biało frontami – te przepięknie rozświetlą kuchnię. Przykładowo, rząd szafek podwieszonych pod sufitem może być biały, natomiast zabudowa przy podłodze oraz wyspa kuchenna – z drewna.

Warto przeczytać