SYSTEMY NAROŻNE

W kuchni bardzo ważna jest praktyczność, ergonomia oraz funkcjonalność. Niestety nie brakuje w niej miejsc trudno dostępnych, takich jak naroża szafek dolnych. Standardowe półki czy brak jakiegokolwiek wyposażenia sprawia że do ustawionych w szafce przedmiotów mamy ograniczony dostęp. Aby w łatwy sposób uzyskać wspomniany dostęp do trudnych miejsc mebli warto rozważyć zastosowanie systemu w szafce narożnej.
Co nam oferują producenci? Na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszym rozwiązaniem do szafek narożnych są:
– Producent Peka – Magic Corner Standard oraz Comfort – systemy oparte na prowadnicach z półkami, które ułatwiają korzystanie z narożnych szafek poprzez wysuwanie ich zawartości. Płynny jednorazowy ruch przesuwa oba kosze do przodu ułatwiając wgląd do wnętrza szafki. Systemy całkowicie eliminują problem tzw. ślepego narożnika i mogą z powodzeniem udźwignąć garnki i sprzęt małego AGD.
– Wysuwany system Le Mans, oparty na szeregu półek dowolnie skomponowanych, które można pojedynczo wyciągać z szafki (każda przystosowana jest do obciążenia 25 kg). Łatwy dostęp do każdej części szafki wynika z kształtu półek, który zoptymalizował łatwość ruchu i maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.
– Rad – Pol – obrotowe kosze (tzw. karuzele) w narożnych szafkach to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu bez trudu dotrzemy do wszystkich zapasów. W zależności od montażu mogą mieć różną postać. Kosze są pojemne a zabezpieczenie w postaci płotka uniemożliwia przemieszczanie się produktów wewnątrz szafki.
– Blum – najlepsza na rynku, moim zdaniem, firma zajmująca się produkcją okuć i systemów kuchennych zaproponowała space corner – szuflady narożne, jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że łatwe w korzystaniu i wykorzystuje maksimum miejsca w standardowej szafce narożnej.

Czy przekonują Państwa współczesne udogodnienia czy pozostaniemy przy starej poczciwej półce narożnej?

Zdjęcia: www.peka.pl i www.blum.pl