drukuj

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym?

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym?

Bez wątpienia okna to jedne z istotniejszych elementów architektury – czy to sypialnia, salon, jadalnia, kuchnia, łazienka. W każdym z tych pomieszczeń dostęp do światła dziennego jest kluczowy i zupełnie zmienia charakter wnętrza. W kuchni, do której dociera dużo promieni słonecznych, ergonomia i komfort podczas przygotowywania posiłków są znacznie wyższe niż w kuchni ciemnej. Oczywiście nie bez znaczenia jest przy tym design. Stąd też w wielu domach i apartamentach wybudowanych na przestrzeni ostatnich lat na podstawie nowoczesnych projektów, w kuchniach znajduje się okno narożne. Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym? Czym różni się aranżacja kuchni z oknem narożnym od tej, z oknem na jednej ścianie? Jakie czynniki warto uwzględnić? Radzimy jak urządzić kuchnię z narożnym oknem – jakie meble do kuchni z oknem narożnym wybrać oraz jaki układ będzie najkorzystniejszy.

Aranżacja kuchni z oknem narożnym

Aranżacja kuchni z oknem narożnym budzi u wielu osób pewne wątpliwości. Tymczasem zlokalizowane w jednym z rogów kuchni okno pojawia się w coraz to większej ilości domów, ale też nowoczesnych apartamentów. Bez wątpienia prezentuje się przy tym bardzo korzystnie, a jednocześnie doskonale doświetla wnętrze. Jeśli nie chcemy popsuć efektu, jaki możemy uzyskać, musimy się zastanowić jak urządzić kuchnię z narożnym oknem. Jakie meble do kuchni z oknem narożnym wybrać i w jaki sposób zabudować nimi przestrzeń wokół okna, by z jednej strony zapewnić sobie jak najwięcej miejsca do przechowywania, z drugiej nie przesłonić okna? Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym?

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym?

Jak urządzić kuchnię z narożnym oknem?

Jeśli już mamy to szczęście, że w naszej kuchni znajduje się okno w rogu, warto skorzystać z tej okazji i dobrze przemyśleć jak urządzić kuchnię z narożnym oknem, aby podkreślić wyjątkowość takiej architektury. Popularnie, w aranżacji kuchni z oknem narożnym bezpośrednio pod nim umieszcza się szafki narożne z blatem roboczym lub zlewem. I rzeczywiście takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać o zasadzie tzw. trójkąta roboczego. Oznacza to, że jeśli pod oknem zamontujemy zlew, pozostałe dwa wierzchołki muszą stanowić lodówka i kuchenka. Co istotne, odległość między zlewem a lodówką nie powinna przekroczyć 210 cm, natomiast pomiędzy lodówką a kuchenką – 270 cm.

Meble do kuchni z oknem narożnym

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym? Jeśli chcemy, by wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne, niewątpliwie w aranżacji kuchni z oknem narożnym musimy uwzględnić zasadę trójkąta roboczego. Z tego samego powodu, ale też przez wzgląd na walory estetyczne, warto rozważyć zamówienie mebli do kuchni z oknem narożnym w fabryce wnętrz, która zarówno projektuje kuchnie na wymiar, jak i zajmuje się produkcją mebli pod wymiar.

Warto przeczytać