drukuj

Czym czyścić meble kuchenne z połyskiem?

Czym czyścić meble kuchenne z połyskiem?

Choć w dzisiejszych czasach do wyboru mamy różne style dekoratorskie, m.in. angielski, skandynawski, loftowy, prowansalski, nie da się nie zauważyć, że szczególnie dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny, a zwłaszcza nowoczesne kuchnie. Z pewnością decyduje o tym fakt, że są one bardzo gustowne, designerskie, a jednocześnie minimalistyczne i bardzo funkcjonalne. A to dlatego, że meblami – szafkami i szufladami wyposażonymi w wysokiej jakości systemy, z gładkimi, lakierowanymi na wysoki połysk frontami zabudowuje się wnętrze od podłogi, aż po sam sufit. Dzięki temu, takie kuchnie są ergonomiczne, bardzo pojemne, ale też spójne pod względem estetyki. Wobec tego, warto wiedzieć czym czyścić meble kuchenne z połyskiem, aby piękny, elegancki efekt utrzymał się na długie lata. A zatem, na czym polega prawidłowa pielęgnacja mebli lakierowanych i jakie środki do czyszczenia mebli z połyskiem wybierać? Radzimy jak myć meble kuchenne na wysoki połysk!

Pielęgnacja mebli lakierowanych

Niewątpliwie meble na wysoki połysk to synonim nowoczesnej elegancji i designu. Minimalistyczne, genialne w prostocie swej formy, wyposażone w najnowsze, najwyższej jakości systemy montażu, otwierania i zamykania, szuflad i koszy są niesamowicie solidne, bardzo trwałe, ponadczasowe. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby dobrze prezentowały się na co dzień i nawet po kilku latach wciąż wyglądały nieskazitelnie, jak nowe, powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację mebli lakierowanych. Na szczęście nie jest ona ani skomplikowana, ani czasochłonna. Decydując się na tego typu zabudowę, musimy pamiętać, że na lakierowanej powierzchni widać każdy odcisk palca, każdą plamkę. Stąd konieczne jest częste jej przecieranie. Jak myć meble kuchenne na wysoki połysk? Jakich środków do czyszczenia mebli z połyskiem używać? Czym czyścić meble kuchenne z połyskiem?

Czym czyścić meble kuchenne z połyskiem?

Jak myć meble kuchenne na wysoki połysk?

Czym czyścić meble kuchenne z połyskiem, a jakich preparatów i sposobów czyszczenia unikać? Jak myć meble kuchenne na wysoki połysk, aby były nieskazitelnie czyste, a jednocześnie wciąż trwałe, odporne na uszkodzenia? Przystępując do pielęgnacji mebli lakierowanych przede wszystkim musimy wiedzieć, że w większości przypadków są wykonane z płyty MDF, której nie należy narażać na zbyt długie działanie wody i wilgoci. Wobec tego, jak myć meble kuchenne z połyskiem? Najlepiej po umyciu na mokro, dokładnie wycierać je ścierką z mikrofibry do sucha. Ważne, aby w miarę możliwości na bieżąco usuwać z powierzchni mebli zabrudzenia z jedzenia, napojów itp. W ten sposób zapobiegniemy ich zasychaniu na powierzchni frontów, a co z a tym idzie nadmiernego szorowania, które mogłoby uszkodzić lakier. Podobnie, odradza się intensywnego polerowania – te na dłuższą metę zmatowiłoby powierzchnię. A czym czyścić meble kuchenne z połyskiem? Jakie środki do czyszczenia mebli z połyskiem wybierać?

Środki do czyszczenia mebli z połyskiem

Odpowiednia pielęgnacja mebli lakierowanych to także dobór właściwych środków do czyszczenia mebli z połyskiem. W tym przypadku najbezpieczniej wybierać specjalistyczne preparaty przeznaczone typowo do pielęgnacji mebli lakierowanych. Niemniej, świetnie sprawdza się również ciepła woda z odrobiną mydła.

Warto przeczytać