KOLOR POWRACA DO KUCHNI

Styl skandynawski, prowansalski  oraz angielski są obecnie najbardziej popularnymi trendami w aranżacji kuchni. I wszystko wskazuje na to że moda na tego typu wnętrza rozgościła się u nas na dłużej. Fronty w szafkach kuchennych zawsze kojarzyły się z kremową czy śmietankową bielą lub bardzo czystym odcieniem bieli. Jednak również najmodniejsze style ulegają silnym wpływom targów w Mediolanie. I tak właśnie do nieskazitelnie pięknych kuchni w kolorach bieli wkrada się kolor.

Tylko skoro nie Białe to jakie będą kuchnie ?

Oczywiście nie będzie tak że biel całkowicie zniknie z naszych kuchni, po prostu ustąpi odrobinę miejsca na nowe nietypowe kolory w kuchni takie jak granat, błękit, czarny, popielaty szary czy miętowy.

Jeśli brakuje nam odwagi na zdecydowany kolor w kuchni i nie do końca chcemy pożegnać się z białym to zawsze możemy je ze sobą połączyć.  Jak łączyć dwa kolory pisaliśmy przy okazji tematu „biel i styl angielski”:http://chobotdesign.pl/portfolio/kuchnia-angielska-zawsze-biala/

Zestawienie najmodniejszych kolorów:

GRANAT

Granat najlepiej wypada w towarzystwie bieli która wydobywa jego głębie. Nie boi się również połączenia z ciemniejszymi odcieniami drewna, które nadadzą mu szlachetności, a z kolei w połączeniu z złotymi dodatkami nabiera elegancji.

SZARY

Odcienie szarości rozgościły się już jakiś czas, dlatego dobór płytek, elementów tapicerowanych jest łatwiejszy dlatego szarości stały się bardzo uniwersalne. Teraz jednak zdecydowanie częściej będziemy korzystać z bardzo popielatego jasnego odcieniu szarości, który ocieplimy modnym mosiądzem lub złotymi akcentami.  Szarość pojawi się również w mocnych grafitowych odcieniach np. na wyspach lub wysokich zabudowach. Nowym odcieniem szarości który mocno zaakcentuje swoją obecność będzie przełamana szarość w odcieniach szaro -zielonych i szaro błękitnych.

ZIELEŃ

Zdecydowana mocna morska zieleń wprowadza w kuchnie w świeżość oraz nowoczesność. W połączeniu z białym tworzy niepowtarzalne wnętrze pełne energii i elegancji.

Innym odcieniem zieleni który zagości w naszych kuchniach będzie miętowy, nada on naszym wnętrzom powiewu świeżości i delikatności. Idealny wybór do mniejszych kuchni, które optycznie powiększą oraz rozjaśnią.

CZARNY

Kolor czarny jest naturalnym wyborem dla osób które obecność bieli bardzo zmęczyła. Jedna decyzja o wyborze czarnej kuchni daje ogromne możliwości w każdym stylu. Nie tylko dlatego że czarne szafki są szykowne i eleganckie ale przede wszystkim pasują do wielu kolorów. Otóż do  czarnych frontów pasuje drewno które je ociepli, cegła która nada jej bardziej surowego charakteru czy złotego który nada jej elegancji.