drukuj

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? 

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? 

Bywają wnętrza nowoczesne, które mimo naszych starań wciąż wyglądają na chłodne, surowe, mało przytulne. Istnieją jednak proste sposoby na to, by je ocieplić.

Sposoby na ocieplenie nowoczesnych wnętrz – poznaj je

Poniżej prezentujemy pięć sposobów, które pomogą Ci nadać nowego charakteru Twoim wnętrzom urządzonym w nowoczesnym stylu.

Kolor

Wybierając kolor na meble czy ściany, łatwo się pomylić, gdyż wzorujemy się jedynie na małym papierowym próbniku. Gdy szukamy odpowiedniego koloru, nie bójmy się kupować próbek farby i malować wielkich kwadratów na ścianach. To samo dotyczy mebli ‒ prośmy producentów o próbki lakierów na frontach, które będziemy mogli ustawić w pomieszczeniu. By wnętrze było przytulniejsze, przede wszystkim wybierajmy kolory z ciepłej palety barw.

Drewno

Naturalne drewno lub płyty laminowane w dekorach drewnianych ocieplą każde wnętrze. Możemy stosować je na podłogach, blatach, frontach meblowych. Drewniane akcenty sprawdzą się u zwolenników naturalnych materiałów.

Jak ocieplić nowoczesne wnętrze? 

Światło

Pamiętajmy, że światło to nie tylko jeden punkt górny na środku pomieszczenia. Klimat tworzyć będzie też światło punktowe, rozproszone, umieszczone np. w witrynach, pod meblami lub rozstawione w postaci lampek stojących. Ważny jest również wybór koloru światła – aby wnętrze wydawało się cieplejsze, wybierajmy ciepłe żółte barwy.

Dekoracje okien

Puste okna i parapety mogą sprawiać wrażenie, że nasze wnętrze jest wciąż niedokończone. Dekoracje okien to nie tylko firany i zasłony. Możemy w nich umieścić rolety, (rzymskie, drewniane, materiałowe) lub ozdobić wyłącznie parapety np. kwiatami czy osobistymi akcentami wszystko zależy od stylu naszego wnętrza.

Rośliny

Nic tak nie ożywi pomieszczenia, jak świeże kwiaty. Możemy ustawiać je w dekoracyjnych wazonach: na stołach, meblach lub parapetach.

***

Pamiętajmy o tym, by nie bać się zmian, nawet jeśli będą one wymagały małego remontu. Projektowanie warto powierzyć specjalistom. Z pewnością ułatwią oni zadanie, jakim jest ocieplenie nowoczesnych wnętrz.

Warto przeczytać