drukuj

Kuchnia na wysoki połysk czy matowa?

Kuchnia na wysoki połysk czy matowa?

W dzisiejszych czasach ogrom i różnorodność mebli kuchennych niejednego przyprawiają o ból głowy. Za to jeśli ma się dobry pomysł, wie, czego się chce i oczywiście, dysponuje odpowiednim budżetem, przez długie lata można cieszyć się wymarzoną kuchnią – piękną, a zarazem funkcjonalną. Po drodze, na etapie projektu i wyboru poszczególnych elementów rozmaite dylematy są oczywiście nieuniknione. Jedną z istotniejszych kwestii, tuż po ustaleniu układu zabudowy i wyborze dominujących kolorów jest sposób wykończenia mebli. I tak, należy zadecydować czy woli się kuchnię na wysoki połysk, czy matową. Wybór ułatwi z pewnością porównaniu dwóch rodzajów powierzchni. Wobec tego, poniżej kilka słów na temat mebli kuchennych w połysku oraz frontów kuchennych matowych.

Meble kuchenne w połysku

Bez wątpienia każdy jest w stanie wyobrazić sobie jak wyglądają meble kuchenne w połysku. Natomiast poza walorami estetycznymi, liczą się jeszcze względy praktyczne. Dlatego zastanawiając się jaką kuchnię – na wysoki połysk czy matową wybrać do swojego domu, trzeba jeszcze wiedzieć czym tak naprawdę jest ten połysk oraz poznać właściwości mebli kuchennych w połysku. Otóż efekt błyszczącej powierzchni pozwala uzyskać laminat, folia poliestrowa bądź akryl. W takich frontach przepięknie odbija się światło i wszystko to, co wokół. Z drugiej strony istnieje pewne, choć raczej niewielkie ryzyko, że promienie słoneczne będą powodowały odbarwienia na meblach kuchennych w połysku.

Kuchnia na wysoki połysk czy matowa?

Fronty kuchenne matowe

Po krótkiej prezentacji mebli kuchennych w połysku, pora wyjaśnić co to są i czym się cechują fronty kuchenne matowe. W ten sposób z pewnością łatwiej będzie zdecydować w jaką kuchnię – na wysoki połysk czy matową zainwestować. Tym, co odróżnia matowe wykończenie od błyszczącego jest możliwość zastosowania właściwie na każdym materiale. Szczególnie w przypadku mebli z litego drewna fronty kuchenne matowe wyglądają bardzo efektownie. Wówczas zachowana zostaje bowiem naturalna struktura drewna. Niemniej, matowe mogą być też meble z płyty. Według wielu, fronty kuchenne matowe nadają kuchni przytulny charakter i w przeciwieństwie do bardzo eleganckich, sterylnych mebli kuchennych w połyskuuspokajają wnętrze.

Warto przeczytać