ZIOŁA W KUCHNI

Nie trzeba być zawodowym kucharzem z gwiazdką Michelin, żeby stworzyć swój prywatny domowy kąciki z ziołami w kuchni. Obecnie zioła możemy kupić w większości sklepów, jednak są one zawsze w mało estetycznych doniczkach, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem świeżych ziół w twojej kuchni projektując kuchnie zaplanuj kącik dla nich.

Pierwszym wyborem są oczywiście ozdobne donice które możemy ustawić na blacie lub parapecie. Jednak sam wybór rodzaju donicy zależy od rodzaju stylistyki twojej kuchni.

Jeśli mamy wnętrze w stylu skandynawskim lub nowoczesnym doskonale sprawdza się pojemniki z metalu, drewna lub imitacja betonu. Do kuchni w klimacie klasycznym czy rustykalnym idealnie sprawdza się kosze wiklinowe lub drewniane skrzynie.

Jeżeli jednak nie chcesz postawić na klasyczne ustawienie donic na parapecie możesz sięgną po mniej oczywiste rozwiązania tj. dekoracyjna półka czy okap z miejscem na zioła a może otwory w blacie kamiennym dostosowane już do donic z ziołami.

Okap Falmec prezentowany na tegorocznych targach w Mediolanie, który ma już przewidziane miejsce na donice z ziołami, które zawsze będą pod ręka podczas gotowania, jest nie tylko wizualnie pięknym ale przede wszystkim praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki temu Twoje zioła są zawsze pod ręką i nie zabierają nam miejsca na blacie.

Niezależnie od tego które rozwiązanie wybierzesz zioła będą ozdobą każdej kuchni, a ich aromat będzie unosił się w całym wnętrzu.