drukuj

Jak zaaranżować salon?

Jak zaaranżować salon?

To, że salon jest wizytówką każdego domu i mieszkania nie ulega najmniejszym wątpliwościom. W związku z tym, warto postarać się o to, aby był naprawdę gustowny, robił wrażenie na naszych gościach, ale też wygodny, by nam samym miło spędzało się w nim czas. Wobec tego, poświęćmy chwilę, skupmy się i dobrze zastanówmy jak zaaranżować salon swoich marzeń – w jakie meble zainwestować, z jakich zrezygnować i w jaki sposób je ustawić. Jak urządzić salon w domu, w którym dysponujemy dość pokaźnym metrażem, a jaka aranżacja pokoju dziennego w bloku zapewni pożądany komfort?

Jak urządzić salon w domu?

Zacznijmy może od tego, jak zaaranżować salon, gdy do dyspozycji mamy dość dużą przestrzeń, a co za tym idzie, więcej miejsca na meble, dodatki, dekoracje itp. Jak urządzić salon w domu? Baza zawsze jest ta sama, a więc komplet wypoczynkowy, stolik kawowy i telewizor z szafką RTV. Te elementy to kwintesencja salonu. Jeśli mamy to szczęście mieszkać w domu jednorodzinnym bądź też w zabudowie bliźniaczej/szeregowej, w związku z czym przestrzeń wspólna jest przestronna, na pewno nie ma sensu ograniczać się do jednej, skromnej, zgrabnej kanapy. W tym przypadku z całą pewnością warto zainwestować w rogówkę i fotele lub zestaw kanap (np. 3+2+1). Na środku oczywiście nie może zabraknąć gustownego stolika, a naprzeciwko sofy wspomnianej już komody pod telewizor. Skoro jednak mamy dość dużo miejsca, możemy pozwolić sobie również na dodatkowe meble, np. regał z książkami, kredens na elegancką zastawę i szkło czy też barek na alkohole. Z drugiej strony, pamiętajmy, aby zanadto nie zagracić salonu. A co z aranżacją pokoju dziennego w bloku?

Jak zaaranżować salon?

Aranżacja pokoju dziennego w bloku

Wiemy już jak urządzić salon w domu, w związku z czym pora na aranżację pokoju dziennego w bloku. Dla wielu stanowi ona prawdziwe wyzwanie, bowiem jak zaaranżować salon na kilkunastu metrach kwadratowych? Otóż, w tym przypadku zwykle trzeba ograniczyć się do podstaw, czyli kanapy i ewentualnie foteli, stolika kawowego, komody RTV z telewizorem i, jeśli miejsce na to pozwala szafki na książki/szkło. Poza tym, musimy mieć na uwadze, że jeśli kuchnia jest niewielka, aranżacja pokoju dziennego w bloku powinna obejmować również element jadalniany, czyli stół z krzesłami.

Style we wnętrzach

Jak zaaranżować salon? Rozplanowanie co, gdzie będzie się znajdowało to jedno. Jednak, niezależnie od tego, czy rozważamy jak urządzić salon w domu, czy planujemy aranżację pokoju dziennego w bloku, musimy również zdecydować się na konkretną estetykę. Style we wnętrzach budują wystrój i klimat, nadają wnętrzu charakteru. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy wybierać spośród takich stylów we wnętrz, jak: klasyczny, nowoczesny, retro, angielski, hampton, skandynawski, prowansalski, loftowy.

Warto przeczytać