drukuj

Jak urządzić wąską kuchnię?

Jak urządzić wąską kuchnię?

W dzisiejszych czasach kuchnia otwarta na salon i – jeśli miejsce na to pozwala – jadalnię to absolutny standard. Połączone w jedną, wspólną, większą przestrzeń pomieszczenia nie tylko okazały się bardzo stylowe, ale też funkcjonalne. A przecież przez lata stosowano zupełnie inny układ, co wciąż możemy obserwować w wielu mieszkaniach, zwłaszcza w starych blokach i kamienicach, gdzie kuchnia jest nie tylko niewielka, ale i wąska. Niestety jej przebudowa i zintegrowanie z pokojem dziennym nie zawsze są możliwe. W związku z tym, nie pozostaje nic innego, tylko dobrze przemyśleć jak urządzić wąską kuchnię. Jakie czynniki trzeba uwzględnić w aranżacji wąskiej kuchni i jakie, spośród dostępnych na rynku mebli do wąskiej kuchni wybrać? Przedstawiamy najciekawsze i – co ważne – sprawdzone projekty małych, wąskich kuchni!

Aranżacja wąskiej kuchni

Aranżacja wąskiej kuchni to dla wielu nie lada wyzwanie, bowiem jak urządzić wąską kuchnię, aby była ergonomiczna i stylowa zarazem? Owszem, nie jest to łatwe, co nie oznacza, że niemożliwe. Przede wszystkim trzeba poświęcić sporo czasu i uwagi, przeanalizować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, ponieważ tu nie ma miejsca na przypadkowość, a tym bardziej pomyłki. Zarówno AGD, jak i meble do wąskiej kuchni powinny być idealnie dopasowane pod wymiar i układ pomieszczenia, tak, aby wykorzystać maksymalnie dużo przestrzeni na przechowywanie. Oczywiście nie wolno przy tym zapomnieć o wygodzie funkcjonowania. Z pewnością warto zainspirować się sprawdzonymi już projektami małych, wąskich kuchni oraz zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar.

Jak urządzić wąską kuchnię?

Meble do wąskiej kuchni

Meble na wymiar to dziś bardzo popularna opcja, właściwie bez względu na metraż wnętrza czy nawet rodzaj pomieszczenia. Nie da się jednak ukryć, że jest to bardzo korzystna opcja zwłaszcza w przypadku mebli do wąskiej kuchni. To właśnie meble na wymiar umożliwiają wszystkim tym, którym aranżacja wąskiej kuchni spędza sen z powiek, stylowo zabudować meblami pomieszczenie, tym samym zyskując sporo miejsca do przechowywania przy zachowaniu ergonomii i wygody użytkowania kuchni. Same meble do wąskiej kuchni jednak nie wystarczą. Potrzebny jest jeszcze świetny pomysł. Jak urządzić wąską kuchnię? Które spośród dostępnych projektów małych, wąskich kuchni rzeczywiście są godne uwagi?

Sprawdzone projekty małych, wąskich kuchni

Aranżacja wąskiej kuchni niewątpliwie jest wymagająca. W przypadku pomieszczenia, które ma tak specyficzny układ i musi być bardzo funkcjonalne, warto kilkukrotnie zastanowić się jak urządzić wąską kuchnię zanim podejmie się ostateczną decyzję. Na pewno pomocne są sprawdzone już projekty małych, wąskich kuchni. Te najpopularniejsze i rzeczywiście najbardziej ergonomiczne to zabudowa jednorzędowa – w sam raz do bardzo wąskich kuchni, zabudowa w kształcie litery „L” umożliwiająca zagospodarowanie sprzętów zgodnie z zasadą tzw. trójkąta roboczego oraz zabudowa dwurzędowa, czyli na dwóch dłuższych przeciwległych ścianach (o ile kuchnia nie jest zbyt wąska).

Warto przeczytać