Bufety Restauracyjne Lillestrom

Jest to realizacja, którą wykonaliśmy na przełomie 2017/2018 w Norwegii. Umeblowaliśmy w tym hotelu przestrzeń publiczną, a konkretnie nasze meble to: recepcja, restauracja, kanapy, bufety, otwarta kuchnia.
Hotel to 4,5 gwiazdkowy obiekt sieci Scandic w Lillestrom, 20 km od Oslo.
Wykonaliśmy zabudowy meblowe według autorskiego projektu do przestrzeni wspólnych.
Naszym zadaniem było wykonanie zabudowy recepcji, baru, bufetów otwartej kuchni oraz restauracji w tym stolików i tapicerowanych sof, oraz zamontowanie wszystkiego na miejscu tuż przed otwarciem hotelu w styczniu 2018.
Inwestor zdecydował się na użycie między innymi mosiężnych blach, stali lakierowanej na czerwony kolor, naturalnego drewna, czarnej stali, oraz drewnianych płyt austriackiej firmy Sun Wood Stainer.
Musieliśmy rozwiązać kilka większych problemów jak: system pionowego podnoszenia dużych i ciężkich frontów, połączenia czarnej stali z płytami mosiężnymi, wykonać obudowę baru do obłożenia płytkami ceramicznymi oraz wiele innych drobnych zadań, które pojawiają się na niemal każdym etapie produkcji.
Po raz pierwszy korzystaliśmy z płyt austriackiej firmy Sun Wood Stainer. Pomimo korzystniejszej oferty cenowej na zamiennik z dostępnego laminatu, klient zdecydował się na użycie oryginalnych płyt.
Oprócz wzornictwa, niesamowita jest też technologii produkcji tych płyt. Jest to trójwarstwowa sklejka, ciosana i szczotkowana, na którą nanoszony jest nadruk UV z nietypowym usłojeniem.
https://www.youtube.com/watch?v=3jfz3dJagDk&t=216shttps://merton.dk/media/1309/sun_wood_2018.pdf
Wszystkie elementy stalowe, w celu zachowania ich naturalnego koloru zostały polakierowane bezbarwnym lakierem proszkowym.
Wykorzystaliśmy też blachy mosiężne. Cześć nie była lakierowana, aby pokryła się naturalną patyną.
Hotel mieści się naprzeciwko dworca kolejowego i cały projekt miał na celu nawiązanie do lokalizacji.