drukuj

Gdzie umieścić zlew w kuchni?

Gdzie umieścić zlew w kuchni?

Nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni, oczywiście wraz z meblami i AGD (lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, okap, zmywarka) jest zlew. Współcześni producenci, na czele z Shaws of Darwen – nowoczesnych, eleganckich, wysokiej jakości zlewów ceramicznych, oferują najrozmaitsze modele zlewów. I tak też możemy przebierać w różnych rozmiarach, kształtach, formach czy materiałach wykonania. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, na pewno warto dobrze się zastanowić, mając na uwadze, że tego typu produkty kupujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Niemniej, bardzo istotne jest również wybranie odpowiedniej lokalizacji – chodzi o to, aby kuchnia była jak najbardziej ergonomiczna i komfortowa w użytkowaniu. Gdzie umieścić zlew w kuchni? Czy zlew pod oknem to rzeczywiście dobry pomysł, jak przekonuje wiele osób? A może warto zainstalować zlew na wyspie kuchennej? W końcu, czy zlew w narożniku zda egzamin?

Zlew pod oknem

Bez wątpienia od dłuższego już czasu jednym z popularniejszych rozwiązań, na jakie w pierwszej kolejności napotykają wszyscy Ci, którzy zastanawiają się gdzie umieścić zlew w kuchni jest zlew pod oknem. Czy faktycznie jest to dobry pomysł? Czy w aranżacji przestrzeni kuchennej warto zostawić miejsce na zlew pod oknem? Jak najbardziej! Wówczas to zmywając naczynia, myjąc lub obierając warzywa i owoce (pod zlewem tradycyjnie znajduje się przecież kosz na śmieci) mamy dostęp do światła dziennego, a do tego ładny widok na podwórko. Jeśli jednak zdecydujemy się na umieszczenie zlewu pod oknem, koniecznie musimy wybrać odpowiednią baterię, która umożliwi swobodne otwieranie okna. Pamiętajmy również, że najkorzystniej zrezygnować wówczas z parapetu na rzecz zabudowy blatu pod same okno i wybrać jeden ze stylowych zlewozmywaków ceramicznych Shaws of Darwen.

Gdzie umieścić zlew w kuchni?

Zlew na wyspie kuchennej

Gdzie umieścić zlew w kuchni? Możliwości jest wiele. Jeśli natomiast projekt kuchni uwzględnia tzw. wyspę, bez wątpienia warto rozważyć instalację zlewu na wyspie kuchennej właśnie. W tym miejscu zlewozmywak wygląda rzeczywiście bardzo modnie. Jest jednak pewne „ale”. Zlew na wyspie kuchennej, na którą mamy bezpośredni widok z jadalni i/lub salonu wymaga od nas dużej higieny – naczynia należy zmywać natychmiast, a nie zostawiać na później. Sam zlew powinien także zawsze lśnić czystością.

Zlew w narożniku

Kolejną, bardzo popularną i na pewną godną rozważenia opcją przez wszystkich tych, którzy zastanawiają się gdzie umieścić zlew w kuchni jest zlew w narożniku. I rzeczywiście, producenci oferują specjalne modele zlewozmywaków przeznaczonych do szafek narożnych. Dzięki nim możemy optymalnie zagospodarować przestrzeń, która w innych warunkach uchodziłaby za niewygodną. Co prawda, zlew w narożniku być może nie jest w stu procentach funkcjonalny, niemniej idealnie sprawdza się w niewielkich kuchniach, gdzie każdy centymetr blatu roboczego jest na wagę złota.


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl