drukuj

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Mieszkania na poddaszu mają niepowtarzalny, klimat, a już na pewno są niezwykle przytulne. Jeśli tylko odrobinę się postaramy i dokładnie przemyślimy poszczególne rozwiązania aranżacyjne stają się również niesamowicie stylowe. Musimy natomiast liczyć się z tym, że wszechobecne skosy niestety nie ułatwiają całego procesu urządzania. O ile w salonie i sypialni nie są aż tak problematyczne, o tyle zaprojektowanie zabudowy kuchni na poddaszu zwykle okazuje się już dość kłopotliwe. Jakie kupić meble kuchenne na poddasze? Podpowiadamy jak urządzić kuchnię na poddaszu, aby była nie tylko piękna, ale też jak najbardziej funkcjonalna.

Meble kuchenne na poddasze

Wiele osób, które zdecydowały się zamieszkać na poddaszu staje przed wyzwaniem urządzenia swoich wymarzonych czterech kątów ze skosami. Z jednej strony to dzięki skosom wnętrza zyskują na przytulności, z drugiej, powodują one, że trudno nam znaleźć odpowiednie, tj. idealnie dopasowane meble kuchenne na poddasze. I rzeczywiście, w tym przypadku zaaranżowanie naprawdę gustownej, a do tego funkcjonalnej przestrzeni jest dość problematyczne. Jak urządzić kuchnię na poddaszu? Niestety, zakup gotowych mebli nie wchodzi tu w grę. Jeśli zależy nam na pięknych, praktycznych meblach na lata, które pomieszczą wszystkie sprzęty, garnki, patelnie, zastawę stołową oraz produkty spożywcze powinniśmy zainwestować w zabudowę kuchni na poddaszu na wymiar.

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Zabudowa kuchni na poddaszu

Jak urządzić kuchnię na poddaszu? Najlepsze, co możemy zrobić to skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, który mając na uwadze nasz gust, oczekiwania i wymagania zaprojektuje dla nas wymarzone meble kuchenne na poddasze. Trzeba przy tym pamiętać, że zabudowa kuchni na poddaszu przede wszystkim musi umożliwiać swobodne poruszanie się i przygotowywanie posiłków. Warto również mieć na uwadze, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrza ze skosami. Wreszcie, o ile jest to możliwe meble należy zainstalować na wprost lub prostopadle do skośnej ściany, w przeciwnym razie trzeba bowiem będzie zrezygnować z szafek wiszących.

Warto przeczytać