drukuj

METAMORFOZA KUCHNI BEZ KOMPROMISÓW

Projekt kuchni na etapie stanu deweloperskiego ma bardzo dużo pozytywnych stron. W tym czasie możemy jeszcze wszystko zmienić, inwestor nie zna dokładnie wszystkich ograniczeń związanych z pomieszczeniem, a wszystkie materiały niezbędne do nowego projektu kuchni dobierane są na nowo. Inaczej jest w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z tzw. odświeżeniem kuchni, bez wykonywania kompleksowego remontu.

Projekt mebli do kuchni – przytulne wnętrze otwarte na salon

I tu przedstawiam Wam mój kolejny projekt, pełen oczekiwań, ale i ograniczeń. Nasza nowa kuchnia miała spełnić kilka marzeń inwestorki: stać się ciepłym i przytulnym wnętrzem i miejscem do wypicia kawy lub lampki wina oraz wypełnić pustą przestrzeń, którą obecnie zajmował tylko dywanik. Dodatkowym wyzwaniem było zastosowane połączenie kolorystyczne, ponieważ inwestor  chciał pozostawić obecne podłogi oraz płytki na ścianie. Kuchnia jest otwarta na salon utrzymany w ciepłej tonacji brązu.

Jakie zmiany w kuchni zastosowaliśmy?

Projekt kuchni objął zmianę frontu – wybraliśmy  front w subtelnym odcieniu ICA 0100, który idealnie pasował do ciepłego koloru podłogi. Front z mdf-u lakierowanego w półmacie to natomiast wzór S45 z naszej kolekcji, lekko zmodyfikowany, bez zdobień zewnętrznych. Całość dopełnił naturalny kamień który zrównoważył bardzo silny odcień mozaiki na ścianie.

Pozostałe kwestie związane z funkcjonalnością kuchni oraz zastosowanymi rozwiązaniami pokażemy już w wkrótce.

 

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl