drukuj

Jak połączyć panele z płytkami?

Jak połączyć panele z płytkami?

Niemal każdy, kto remontuje dziś wymarzony dom/mieszkanie decyduje się na połączenie ze sobą i otwarcie pomieszczeń tzw. części wspólnej. Oznacza to, że drzwi pojawiają się jedynie w sypialni, pokoju dziecięcym, łazience. Przedpokój natomiast płynnie przechodzi w przestrzeń, na której znajduje się salon, jadalnia i kuchnia. Poszczególne strefy wydzielone są z pomocą mebli oraz dodatków. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się jak rozwiązać kwestię posadzki. W holu, do którego wchodzimy z dworu często brudnymi butami oraz w kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki, gotujemy, smażymy, pieczemy płytki podłogowe są bardzo praktyczne. Z kolei salon i jadalnia zyskują na przytulności i stylowości dzięki panelom. Stąd też łączenie kafelek z panelami jest tak popularne. Jednak jak połączyć panele z płytkami, by wyglądało to gustownie?

Sprawdź ofertę na: http://chobotdesign.pl/#meble-na-wymiar/lazienki

Łączenie kafelek z panelami

Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe artykułu, czyli: „Jak połączyć panele z płytkami?” rozumiane w sensie dosłownym, warto wspomnieć o kilku czynnikach, które powinniśmy uwzględnić, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Otóż udane łączenie kafelek z panelami jest możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy oba typy posadzki pasują do siebie. W pierwszej kolejności skoncentrujmy się więc na wyborze właściwych płytek i paneli. Jeśli już będziemy wiedzieli co nam się podoba i upewnimy się, że będzie to udana kompozycja, możemy zacząć główkować nad sposobem łączenia kafelek z panelami. I tak też, istotny jest kolor, wzór, wielkość, ogólnie rzecz biorąc stylistyka tak paneli, jak i płytek. Zestawiając ze sobą dwa różne materiały, warto pamiętać o umiarze – przykładowo panele imitujące drewno o bogatym usłojeniu nie będą wyglądały dobrze z bardzo dekoracyjnym gresem. Jeśli zależy nam na kontrastowych kolorach, niech materiały posadzki będą jednolite, jeżeli zaś lubujemy się we wzorzystych kafelkach, postarajmy się o jak najprostsze panele i na odwrót.

Jak połączyć panele z płytkami?

Łączenie paneli z płytkami bez listwy

Skoro znamy już przepis na udane łączenie kafelek z płytkami w sensie umiejętnego dobrania dwóch materiałów, zastanówmy się jak połączyć panele z płytkami pod względem technicznym. Szczelinę powstałą w miejscu, w którym spotykają się dwa rodzaje posadzki trzeba przecież czymś wypełnić. Jednym z popularniejszych rozwiązań są listwy – najczęściej ze stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu bądź tworzywa sztucznego. Takie łączenie kafelek z płytkami jest co prawda solidne, lecz niekoniecznie efektowne, a już na pewno bardzo rzuca się w oczy. Stąd doskonałą alternatywą jest łączenie paneli z płytkami bez listwy, a mianowicie przy pomocy korka. Nie dość, że odcień korka można z łatwością dopasować do barwy paneli, to jeszcze dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym, sprzyja on ogrzewaniu podłogowemu.

Warto przeczytać