drukuj

Okucia Blum – jak rozpoznać czy są oryginalne?

Okucia meblowe Blum to element, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię. Blum to austriacka firma znana z innowacyjnych rozwiązań, między innymi systemów zawiasów, podnośników do frontów, czy też systemów organizacji ruchu.

Blum stał się bardzo popularny na polskim rynku. Tylko jego popularność ma także ciemną stronę. Otóż skala fałszerstw oryginalnych produktów Blum osiągnęła taką skalę, że firma postanowiła zająć stanowisko w tej kwestii i wypuściła publikacje na swoim oficjalnym profilu oraz opublikowała na stronie materiały pozwalające na identyfikację swoich produktów.

Zastanawiacie się jak to możliwe? Cóż, niestety możliwe. Śledzimy branżowe fora i rzeczywistość jest jaka jest. Można na rynku kupić akcesoria za ułamek wartości oryginalnych akcesoriów Blum i podmienić zaślepkę na identyczną z logo Blum. Koszt tej operacji …50 groszy. Zysk nieuczciwego wykonawcy na kuchni z fałszywkami? Kilka tysięcy złotych.

Jak więc rozpoznać oryginalne produkty Blum? Oto przewodnik:

Systemy zawiasów
Sprawdzone systemy zawiasów wyróżnia mechanizm clip. W zawiasie clip top Blumotion system hamowania jest zintegrowany w puszce zawiasu. Należy zwrócić uwagę na logo, które znajduje się na ramieniu zawiasu oraz bezpośrednio w puszce.

System szuflad
Legrabox – logo blum znajduje się zarówno na boku szuflady, jak również na zaślepce.
Tandembox – zauważalną cechą systemu szuflad są jego kontury, logo Blum znajduje się w zaznaczonych miejscach szuflady.
Metabox – logo Blum znajduje się na mocowaniu frontu.

Podnośniki do frontów górnych
Systemy podnośników to:
aventos HF – dwuczęściowy składany front
aventos HS – jednoczęściowy front nachodzący na korpus
aventos HL – jednoczęściowy front umocowany równolegle do korpusu
aventos HK – jednoczęściowy front otwierany do góry
aventos HK-S – podnośnik do małych frontów uchylnych otwieranych do góry
aventos HK -XS – do małych frontów uchylny np. nad okapem kuchennym
Loga Blum znajdują się zarówno na okuciach jak i zaślepkach.

Prowadnice Blum:
Movento – system krytych prowadnic do szuflad z drewna lub płyt. Logo znajduje się w kilku miejscach.
Tandem – logo blum jest umieszczone w dwóch różnych miejscach prowadnic.

Technologia ruchu
Servo – drive do aventos elektryczne wspomaganie otwierania i zamykania podnośników. Logo Blum znajduje się na jednostce napędu.
Servo – drive do systemów szuflad. Logo Blum znajduje się na jednostce napędu.

Organizacja wewnętrzna
System organizacji wewnętrznej Ambi Line,cechuje prosty minimalistyczny design, logo firmy znajduje się na spodzie wkładu.
Akcesoria kuchenne Ambi Line w składzie których znajdują się wkłady na noże, uchwyty na talerze, przyprawy oraz obcinarki. Logo Blum znajduje się na elemencie tnącym.

Orga Line
System organizacji wewnętrznej, który pozwala zaprowadzić porządek w szufladach. Logo jest umieszczone na listwie poprzecznej.

Podsumujmy na koniec. Co zrobić, aby kupić oryginalne systemy i akcesoria Blum? Po pierwsze – można się zaopatrzyć w wiedzę, dodatkowe informacje o potwierdzeniu oryginalności produktu można znaleźć na stronie producenta.
Warto też dokonywać zakupu w sprawdzonym źródle – jeśli zakup dotyczy całej kuchni – myślę, że najlepiej zaufać dużym, znanym producentom. Taki firmy nie pozwolą sobie ani na utratę prestiżu w przypadku ujawnienia podróbek, ani nie chcą się borykać z reklamacjami w związku z zastosowaniem produktów o obniżonej jakości. Ponadto kupują akcesoria bezpośrednio od Bluma.

Jeśli chcesz zobaczyć na żywo oryginalne produkty Blum – zapraszamy na nasze ekspozycje.

Warto przeczytać


Andrzej Jackiewicz
Projektant
+48 601 302 791
andrzej.jackiewicz@chobot.pl
www.chobotdesign.pl