drukuj

Jaki blat do szarych mebli kuchennych wybrać?

Jaki blat do szarych mebli kuchennych wybrać?

Jednym z najmodniejszych kolorów we współczesnej architekturze wnętrz jest szary. Szare mogą być przy tym ściany, podłogi, meble, dodatki. Z jednej strony obecnie bardzo popularny, z drugiej uniwersalny i ponadczasowy, szary stanowi idealną bazę dla aranżacji sypialni, salonów, jadalni, łazienek, a także kuchni. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup kompletu szarych mebli do kuchni (czy to gotowych, czy pod wymiar). Wówczas to warto przemyśleć dobór odpowiedniego blatu do szarej kuchni, oczywiście uwzględniając przy tym ogólną stylistykę pomieszczenia. Wobec tego, jaki blat do szarych mebli kuchennych wybrać? Czy szare meble z drewnianym blatem to właściwe połączenie i jeśli tak, w jaką estetykę wpisuje się najlepiej? Do jakiej kuchni będą natomiast pasowały szare meble kuchenne z czarnym blatem? Wreszcie, czy aby na pewno szary blat do szarej kuchni to dobry pomysł?

Szare meble z drewnianym blatem

Jaki blat do szarych mebli kuchennych wybrać? Do wyboru mamy kilka wartych uwagi propozycji. Pierwsza z nich to szare meble z drewnianym blatem. Jest to idealne połączenie zwłaszcza do wnętrz skandynawskich, gdzie meble w swej formie są możliwie najprostsze, minimalistyczne, ergonomiczne, natomiast wykonany z naturalnego drewna blat podkreśla zamiłowanie do Matki Natury. Poza tym, szare meble z drewnianym blatem, gdzie fronty również są wykonane z drewna, dekoracyjnie frezowane, pomalowane szarą farbą to doskonały wybór w przypadku kuchni retro. Oczywiście w tym przypadku istotne, by drewniany blat był regularnie impregnowany, np. poprzez olejowanie lub lakierowanie.

Jaki blat do szarych mebli kuchennych wybrać?

Szare meble kuchenne z czarnym blatem

O ile kuchnie skandynawskie i retro przepięknie podkreślą odpowiednie szare meble z drewnianym blatem, o tyle do aranżacji nowoczesnej już niekoniecznie będą pasowały. Wobec tego, jaki blat do szarych mebli kuchenny w stylu nowoczesnym wybrać? Otóż, idealną opcją wydają się być w tym przypadku szare meble kuchenne z czarnym blatem, najlepiej z granitu lub konglomeratu, ewentualnie z marmuru lub laminatu. Szare meble kuchenne z czarnym blatem idealnie wpiszą się w minimalistyczny, bardzo designerski klimat nowoczesnej kuchni, dodając jej szyku i elegancji.

Szary blat do szarej kuchni

Ostatnią, godną rozważenia propozycją dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jaki blat do szarych mebli kuchennych dopasować, zwłaszcza jeśli planują aranżację wnętrza w stylu loftowym jest szary blat do szarej kuchni. Jednolita zabudowa kuchenna, najlepiej pod wymiar, idealnie odda niepowtarzalny charakter estetyki industrialnej. Szczególnie warto pokusić się o szary, wykonany z granitu blat do szarej kuchni, gdzie meble są matowe, pozbawione połysku.

Warto przeczytać