drukuj

Jak zmieścić się w budżecie?

Każdy z nas, mając w planach zakup wymarzonych mebli do kuchni, staje przed trudnym zadaniem: jak dopasować meble do swoich możliwości finansowych?

Warto zacząć od ustalenia przynajmniej orientacyjnej kwoty, którą chcemy przeznaczyć na meble.
Załóżmy, że mamy mieszkanie w bloku z kuchnią około 10 m2 i chcemy na meble przeznaczyć 10.000. Na co możemy sobie pozwolić? Jakie materiały możemy zastosować? jakie rozwiązania?

Przy takim budżecie ciężko będzie takie pomieszczenie wyposażyć w meble lakierowane z blatami kamiennymi. W zależności od układu mogłoby to się nam udać już z blatem postformingowym, ograniczając oczywiście liczbę szuflad, i rezygnując z rozwiązań narożnych typu le mans czy cargo.

Takie pomieszczenie możemy umeblować meblami z frontami MDF-PCV, z blatami postformingowymi. Wtedy możemy sobie już pozwolić na większą liczbę szuflad. Musimy pamiętać, że warto stosować dobre okucia meblowe, a one odpowiednio kosztują. I to nie producent mebli ma wpływ na ich koszt.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wykonanie mebli w tym samym układzie z płyty laminowanej. W obecnych czasach płyty mają naprawdę ciekawe i dekoracyjne wzory, są bardzo odporne na uszkodzenia.

Na zdjęciach we wpisie kuchnie w wydaniu „ekonomicznym”, czyli w frontami MDF – PCV, blatami postforming czy wręcz najtańszymi frontami z płyty.

Warto przeczytać


Weronika Brala
Projektant
+48 601 302 792
weronika.brala@chobot.pl
www.chobotdesign.pl