drukuj

Jak wybrać płytę indukcyjną?

Lodówka, zmywarka, piekarnik, płyta grzewcza – to cztery obowiązkowe pozycje jeśli chodzi o kuchenne AGD. W przypadku tej ostatniej, czyli płyty grzewczej zdecydowanie największą popularnością od kilku już lat cieszy się tzw. indukcja. Biorąc pod uwagę ilość oraz różnorodność oferowanych przez współczesnych producentów modeli, wybór płyty indukcyjnej wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na pewno warto dokładnie przemyśleć jaką płytę indukcyjną kupić i jakie czynniki wziąć pod uwagę w procesie decyzyjnym. Jaka płyta indukcyjna jest najlepsza i co tak naprawdę o tym przesądza? Radzimy jak wybrać płytę indukcyjną!

Wybór płyty indukcyjnej

Wybór płyty indukcyjnej to prawdopodobnie jedna z istotniejszych decyzji, jaką musimy podjąć na etapie wyposażania kuchni. Nie warto z nim zwlekać, zwłaszcza, jeśli zamawiamy meble do kuchni na wymiar. Jeśli z góry będziemy wiedzieli, w jaki model zamierzamy zainwestować, albo też kupimy płytę grzewczą razem z meblami, zyskujemy pewność, że wszystko będzie idealnie dopasowane. To bardzo ważne, zwłaszcza, że płyta indukcyjna to jeden z tych sprzętów, które są mocno eksploatowane – w końcu gotujemy na niej każdego dnia, zwykle parę razy dziennie przez wiele lat. Stąd też naprawdę warto przemyśleć jak wybrać płytę indukcyjną, tj. jakie parametry wziąć pod uwagę, a co za tym idzie jaka płyta indukcyjna jest najlepsza (która spośród dostępnych odpowiada naszym indywidualnym preferencjom). Jaką płytę indukcyjną kupić?

Jaka płyta indukcyjna jest najlepsza?

Właściwie nie sposób odpowiedzieć na pytanie o to, jaka płyta indukcyjna jest najlepsza, w sensie wskazania konkretnego modelu. To, co może i powinien zrobić każdy, kto przymierza się do takiej inwestycji, to zadać sobie pytanie o to, jak wybrać płytę indukcyjną, czyli jakie kryteria, czynniki wziąć pod uwagę i zderzyć je z indywidualnymi oczekiwaniami. I tak też, pierwsza rzecz to rozmiar. Na rynku dostępne są płyty grzewcze w różnych rozmiarach. Te najpopularniejsze mają 60 cm szerokości i cztery pola grzewcze. Jeśli gotujemy dużo i lubimy to robić, na pewno warto rozważyć również szersze modele – o boku 70 lub 75 cm, również z czterema polami bądź też o boku 77 i 90 cm, z pięcioma lub sześcioma polami. Kolejnym, ważnym parametrem jest moc – w przypadku płyt indukcyjnych wynosi ona między 2,8 – 12 kw. Trzeba się też zdecydować na rodzaj szkła (matowe lub w połysku) i wykończenia (metolowa ramka, frez na rantach lub brak frezu). W końcu, do wyboru mamy różne wielkości, kształty i sposoby rozmieszczenia pól grzewczych. Zatem, jaką płytę indukcyjną kupić? Jakie znaczenie ma marka? Jaka płyta indukcyjna jest najlepsza spośród dostępnych na rynku – AGD AEG ELECTROLUX, MIELE, a może SMEG?

Jaką płytę indukcyjną kupić?

Wybór płyty indukcyjnej, a więc sprzętu AGD, który kupujemy na lata, w trakcie których nieustannie będziemy go eksploatować, dla wielu osób jest trudny. Jak wybrać płytę indukcyjną? Na pewno warto wziąć pod uwagę opisane powyżej czynniki oraz wybrać jeden z modeli wyróżniających się wysoką jakością wykonania i pozytywnymi opiniami, zarówno użytkowników, jak i ekspertów. Bez wątpienia, nie pożałujemy zakupu płyty grzewczej od producenta AGD ELECTROLUX, MIELE lub SMEG.

Warto przeczytać