drukuj

Czarno-biała kuchnia

Czarno-biała kuchnia

Czerń i biel to podstawowe, bardzo uniwersalne i ponadczasowe kolory. Ich połączenie idealnie sprawdza się w większości pomieszczeń w domu – zarówno w kuchni, jadalni i salonie, jak i w łazience. Jako, że pasują do nich właściwie wszystkie pozostałe kolory, czarno-białe wnętrza możemy ocieplać i rozweselać dodatkami np. barwy żółtej, czerwonej, różowej, błękitnej, turkusowej, zielonej czy też eleganckim, stylowym złotem. Wobec tego, Czarno-biała kuchnia to przede wszystkim kuchnia na lata, kuchnia, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. A nawet jeśli najzwyczajniej znudzi nam się jej wystrój, w każdej chwili możemy wymienić dekoracje na inne. Wobec tego, przeanalizujmy najciekawsze trendy w aranżacjach kuchni czarno-białej. Zastanówmy się jakie meble do kuchni czarno-białej zaprojektować oraz na jakie dodatki do czarno-białej kuchni postawić.

Aranżacje kuchni czarno-białej

Jeśli prześledzimy trendy wnętrzarskie na przestrzeni kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ostatnich lat, z całą pewnością dojdziemy do wniosku, że kuchnia czarno-biała tak naprawdę ani na moment nie wyszła z mody. Oczywiście w poszczególnych latach w aranżacji kuchni czarno-białej formy, kształty i struktury ewaluowały. W zależności od tego, co akurat było na czasie, jakie były inspiracje projektantów zmieniała się m.in. stylistyka mebli i sprzętów AGD, kształty i rozmiary płytek na ściany i podłogi oraz barwy dodatków do kuchni czarno-białej. Podstawowa kolorystyka pozostawała jednak taka sama. Obecnie największą popularnością cieszą się projekty kuchni czarno-białej w stylu nowoczesnym i retro. Przyjrzyjmy się zatem meblom do kuchni czarno-białej oraz dodatkom do czarno-białej kuchni.

Czarno-biała kuchnia

Meble do kuchni czarno-białe

Meble do kuchni czarno-białej w zależności od przyjętego stylu wnętrza przyjmują różną formę. Co prawda dziś kojarzą się nam przede wszystkim z nowoczesnością, jednak równie dobrze mogą być inspirowane estetyką retro. Jeśli zależy nam na nowoczesnym efekcie, w aranżacji kuchni czarno-białej warto postawić na spójną zabudowę od podłogi aż po sam sufit z białymi, lakierowanymi frontami i frezowanymi, niemal niewidocznymi uchwytami. W takiej sytuacji czarne powinny być natomiast blaty oraz przestrzeń pomiędzy szafkami. Obowiązkowe są też supernowoczesne czarne sprzęty AGD – piekarnik, lodówka, mikrofala. Natomiast do kuchni czarno-białej w stylu retro idealnie pasować będą szafki z litego drewna pomalowane na biało z ozdobnymi, stalowymi, czarnymi uchwytami. W takim zestawie nie może zabraknąć przeszklonej witryny – również drewnianej, białej lub dla kontrastu czarnej. A zatem, pozostaje już tylko zdecydować jakie dodatki do czarno-białej kuchni wybrać.

Dodatki do czarno-białej kuchni

Skoro wyjaśniliśmy już sobie jak zaprojektować meble do kuchni czarno-białej, warto zastanowić się jeszcze nad dodatkami do czarno-białej kuchni. Takie elementy, jak armatura czy oświetlenie są bowiem istotnymi elementami w aranżacjach kuchni czarno-białej. W zależności od przyjętej stylistyki mogą być czarne, miedziane, srebrne bądź w kolorze różowego złota.

Warto przeczytać