drukuj

Meble kuchenne pod sufit czy nie?

Meble kuchenne pod sufit czy nie?

Urządzając upragnione mieszkanie stajemy przed wieloma dylematami. Wynika to z tego, że chcemy, aby wnętrza były piękne, ponadczasowe, a zastosowane rozwiązania jak najbardziej funkcjonalne. O ile w salonie czy sypialni poszczególne meble, dywany czy tekstylia możemy wymienić właściwie w dowolnym momencie, kiedy tylko uznamy, że pora na drobne zmiany wystroju, o tyle kuchnię urządzamy na długie, długie lata. Jednym z podstawowych pytań, jakie musimy sobie zadać jest te o meble kuchenne – pod sufi czy nie – na jakie się zdecydować? Poznajmy wady i zalety szafek do sufitu w kuchni. Być może wówczas łatwiej nam będzie wybrać.

Szafki do sufitu w kuchni – wady

W jakie meble kuchenne – pod sufit czy nie zainwestować? Z całą pewnością podjęcie decyzji odnośnie zabudowy kuchennej będzie prostsze, gdy zapoznamy się z wadami i zaletami szafek do sufitu w kuchni. Zacznijmy może od tych, których jest mniej, czyli od wad. Otóż, według niektórych zawieszone pod sufitem szafki są niepraktyczne i nikomu niepotrzebne. Mało kto rzeczywiście do nich sięga, przez co dostęp jest utrudniony. Poza tym, sporo osób uważa, że przez tego typu zabudowę kuchenną, zwłaszcza w ciemnym kolorze, kuchnia traci na lekkości i przestrzeni, a więc wydaje się być mniejsza niż jest w rzeczywistości.

Meble kuchenne pod sufit czy nie?

Szafki do sufitu w kuchni – zalety

Chcąc ostatecznie zadecydować jakie meble kuchenne – pod sufit czy nie zlecić do zaprojektowania i wykonania, prócz wad, musimy jeszcze poznać zalety takiej zabudowy. Otóż szafki do sufitu w kuchni to przede wszystkim dodatkowe miejsce do przechowywania najróżniejszych przedmiotów – sprzętów, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas, dodatkowego kompletu zastawy stołowej czy też blach i form do pieczenia. Poza tym, szafki do sufitu w kuchni to idealne miejsce na rzeczy, do których dostęp chcemy uniemożliwić dzieciom, np. lekarstwa, zapas detergentów. Jeśli zaś chodzi o walory estetyczne – współczesne meble kuchenne pod sufit w niczym nie przypominają tych niemodnych już sprzed lat. Dziś taka zabudowa zwykle wygląda niesamowicie stylowo, nowocześnie. Dodatkowo, cieszące się dużą popularnością fronty w jasnych kolorach optycznie powiększają przestrzeń.

Warto przeczytać