drukuj

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu mało kto posiadał w domu garderobę, która to była oznaką luksusu, dziś zalicza się ją właściwie do standardowego wyposażenia mieszkania. Zmieniła się jednak jej forma – dziś raczej nie stanowi ona osobnego pomieszczenia. Współcześnie to po prostu zabudowa jednej ze ścian na całej jej wysokości i szerokości, przeważnie w sypialni lub w przedpokoju. Taka garderoba w większości przypadków posiada przesuwne drzwi, rzadziej klasyczne, dwuskrzydłowe, a jeśli już to dzieli się ją na mniejsze i większe gabloty. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale i niesamowicie praktyczne. Oczywiście pod warunkiem, że garderoba zostanie zaprojektowana przez profesjonalistę, który uwzględni nasze potrzeby i indywidualne preferencje. Podpowiadamy zatem, jak urządzić garderobę.

Chcesz mieć garderobę? Sprawdź http://chobotdesign.pl/#meble-na-wymiar/garderoby

Urządzenie garderoby

Zanim jeszcze odpowiemy na pytanie, które na etapie meblowania domu nurtuje wiele osób, czyli jak zagospodarować garderobę, chcielibyśmy zaznaczyć, że do wyboru mamy dwie opcje. Po pierwsze, w sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy gotowe garderoby, składające się z poszczególnych modułów. Po drugie, możemy zlecić wykonanie i urządzenie garderoby na wymiar bezpośrednio u producenta mebli. Druga opcja wydaje się oczywiście znacznie lepsza. Tylko wówczas bowiem zabudowa może zarówno spełniać nasze oczekiwania, jak i sprostać wymaganiom wynikającym z metrażu, wysokości, układu mieszkania, a konkretnie miejsca, w którym ma stanąć garderoba. Wreszcie, garderoba na wymiar umożliwia idealne dopasowanie jej pod względem stylistycznym do aranżacji naszego wnętrza. Przed złożeniem zamówienia, warto natomiast mniej więcej wiedzieć jak urządzić garderobę, aby była dla nas jak najbardziej funkcjonalna.

Jak urządzić garderobę?

Jak zagospodarować garderobę?

Funkcjonalne, spełniające zasady ergonomii urządzenie garderoby to nie tylko możliwość pomieszczenia wszystkich ubrań w jednym miejscu, ale i gwarancja łatwego do nich dostępu. Stąd też, nie ma sensu podejmować pochopnych decyzji. Należy dokładnie przemyśleć jak zagospodarować garderobę. Absolutną podstawą są pojemne półki oraz gabloty z drążkami – najlepiej zamontowanymi na różnej wysokości, co pozwoli na wieszanie wszystkich rodzajów ubrań. Poza tym, warto zainstalować szuflady, które posłużą np. do przechowywania bielizny. Na samej górze, tj. pod sufitem powinna znaleźć się przestrzeń na odzież, której np. ze względu na porę roku aktualnie nie używamy. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca dobrym rozwiązaniem są też specjalne uchwyty na buty. Wreszcie, możemy pokusić się o płytkie szuflady z organizerami na biżuterię, a także specjalne wieszaki na spodnie.

Warto przeczytać