drukuj

Kuchnia art deco

Kuchnia art deco

Każdy, kto w dzisiejszych czasach urządza kuchnię w związku z czym planuje zlecić wykonanie mebli na wymiar, może wybierać spośród najrozmaitszych stylów. Klasyczny, nowoczesny, nowojorski, angielski, skandynawskich, prowansalski, retro, industrialny… wszystkich nie sposób wymienić. Warto natomiast wspomnieć jeszcze o kuchni w stylu art deco. Głównymi znakami tego nurtu, zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnie art deco jest funkcjonalność, która to idzie w parze z wysoką jakością. Zatem meble kuchenne art deco obowiązkowo są pojemne i wykonane z dobrej klasy, często wyszukanych materiałów. Podpowiadamy jak urządzić kuchnię oraz jakie wybrać meble kuchenne art deco!

Kuchnia w stylu art deco

Gustowna i luksusowa, pełna kontrastów, a jednocześnie harmonijna, solidna, funkcjonalna, o wyraźnie kubistycznych kształtach, a zarazem bogata w szykowne elementy ozdobne i dodatki. Kuchnia art deco jest pełna sprzeczności, które jakimś cudem pasują do siebie jak ulał tworząc prawdziwie wysmakowane wnętrze. Bardzo ciekawe we wszystkich pomieszczeniach, w tym w kuchniach w stylu art deco jest zestawienie elegancji, wyrafinowania wręcz z prostymi, geometrycznymi kształtami i ergonomią oraz uzupełnienie klasycznych rozwiązań akcentami egzotycznymi, bo afrykańską, azjatycką, aztecką i starogrecką ornamentyką. Wszystko to sprawia, że art deco jest stylem bardzo ciekawym, intrygującym. Wobec tego, o kuchnię art deco mogą pokusić się miłośnicy ekstrawagancji i luksusu, wielbicie funkcjonalności i solidnych, ekskluzywnych materiałów, entuzjaści ciężkich, kubistycznych mebli oraz fantazyjnych dekoracji. I to właśnie im radzimy jakie meble kuchenne art deco wybrać.

Kuchnia art deco

Meble kuchenne art deco

Decydując się na urządzenie kuchni w stylu art deco przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że absolutnie nie znosi on kompromisów. Tu wszystko, począwszy od podłogi i ścian, poprzez meble, kończąc na dodatkach powinno być doskonale przemyślane. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, a tym bardziej meble kuchenne art deco muszą być wykonane z wysokiej jakości, ekskluzywnych materiałów. Wobec tego, warto sięgać po szlachetne gatunki drewna – dąb, orzech włoski, mahoń, heban, palisander. Bardzo popularne w kuchniach art deco są też meble fornirowane i lakierowane o wyraźnym zarysie słojów. Co istotne, pojemne szafki muszą tworzyć spójny ciąg. Co do formy – meble kuchenne art deco to przede wszystkim zaokrąglone kształty i opływowe linie. Ważnymi elementami są też marmurowe blaty, witrażowe lampy oraz – jeśli metraż kuchni na to pozwala – bogato zdobiony kredens i okrągły stół na wygiętych w łuki nogach.

Warto przeczytać