drukuj

Meble na wymiar czy gotowe?

Meble na wymiar czy gotowe?

Wybór mebli do wymarzonego mieszkania bądź domu na pewno nie jest łatwy, choćby dlatego, że meble zaliczają się do tych elementów wyposażenia, które kupujemy na lata. W związku z tym, liczy się zarówno ich jakość, jak i design. Z jednej strony chcemy, by były na czasie, z drugiej ponadczasowe. Ich estetyka to oczywiście kwestia mocno indywidualna. Niektórzy z nas dokładnie wiedzą, czego poszukują, jaka stylistyka najbardziej nam odpowiada, inni muszą się dobrze rozeznać w aktualnej ofercie i dopiero wówczas decydują się na konkretne rozwiązanie. Bez względu na gust oraz metraż wnętrza wszyscy zastanawiamy się czy zainwestować w meble na wymiar, czy gotowe. Jakie są zalety i wady mebli gotowych oraz mebli na wymiar? W jakich przypadkach rzeczywiście warto zlecić wykonanie szaf, szafek, regałów, półek na wymiar?

Meble gotowe

Każdy z nas na etapie urządzania mieszkania/domu staje przed wyborem mebli. Zastanawiamy się wówczas, jakie meble – na wymiar czy gotowe będą lepsze. Meble gotowe to standardowa opcja. Takie meble zwykle są tańsze i mają dość uniwersalne rozmiary. Właściwie dopasowane dobrze sprawdzają się w salonach i sypialniach. W sklepach meblowych można również znaleźć meble gotowe do kuchni i łazienki. Musimy jednak liczyć się z tym, że ofertach takich mebli, choć współcześnie bardzo szeroka, różnorodna, prawdopodobnie nigdy nie dorówna meblom na wymiar, które to dają właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Meble na wymiar czy gotowe?

Kuchnia na wymiar czy gotowa?

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się kuchenne meble na wymiar. Czy słusznie? Jaka kuchnia – na wymiar czy gotowa pozwala lepiej zaaranżować kuchenną przestrzeń i dlaczego? Jakie meble do kuchni (na wymiar czy gotowe) wybrać? To, że meble na wymiar to w tym przypadku dużo lepsza opcja nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Kuchnia ma to do siebie, że zwykle na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, znajduje się dużo mebli – gdzieś przecież musimy pomieścić całą zastawę stołową, sztućce, garnki i patelnie, drobne AGD, produkty spożywcze. Jednocześnie zależy nam na designie. Biorąc wszystko to pod uwagę, chyba nikt nie ma już wątpliwości jakie meble – na wymiar czy gotowe nie tylko lepiej się prezentują, tworząc ciąg idealnie dopasowanych do siebie szafek, ale też zapewniają najwyższy poziom funkcjonalności i ergonomii. Gdzie jeszcze, poza kuchnią meble na wymiar górują nad meblami gotowymi?

Meble na wymiar na poddasze

Nie sposób jednoznacznie ocenić czy lepsze są meble na wymiar, czy gotowe. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji, tego, co nam się po prostu bardziej podoba, a także ewentualnych ograniczeń co do metrażu, kształtu, układu, wysokości wnętrz. Nie tylko do kuchni warto zainwestować w meble na wymiar. Na poddasze – tak do kuchni ze skosami, jak i sypialni, salonu czy biura. Zamawiając meble na wymiar na poddasze zyskujemy możliwość jak najlepszego zaaranżowania wolnej przestrzeni, również w tych miejscach, które uważaliśmy za zbędne, nie do wykorzystania.

Warto przeczytać