drukuj

Jak urządzić salon z jadalnią?

Jak urządzić salon z jadalnią?

Otwarte wnętrza, czyli łączenie salonu i jadalni, a czasem również kuchni w jedno większe pomieszczenie to jeden z najsilniejszych współcześnie trendów aranżacyjnych. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w domach i apartamentach o dużym metrażu, jak i w zdecydowanie mniejszych mieszkaniach w blokach. Urządzenie salonu z jadalnią w ramach wspólnej przestrzeni okazuje się być koncepcją nie tylko niesłychanie praktyczną, ale również stylową. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze przemyślimy projekt, rozplanujemy rozstaw mebli, a poszczególne elementy wyposażenia idealnie do siebie dopasujemy. Jak uzyskać pożądany efekt? Jak urządzić salon z jadalnią?

Sprawdź ofertę na: http://chobotdesign.pl/#kuchnie

Salon i jadalnia

Urządzenie salonu z jadalnią w ramach jednego, dużego pomieszczenia to rozwiązanie praktyczne i wygodne. A jeśli mocno zaangażujemy się w projekt i dokładnie przemyślimy różne opcje, z dużym prawdopodobieństwem będzie to również wnętrze bardzo gustowne. Kluczem do udanej aranżacji salonu i jadalni jest utrzymanie spójnej stylistyki z jednej strony oraz wydzielenie w ramach pomieszczenia tzw. stref z drugiej. Chodzi o to, by panowała tu harmonia kolorów, wzorów, form a jednocześnie przestrzeń służąca relaksowi była w jakiś sposób oddzielona od przestrzeni jadalnej. Wobec tego jak urządzić salon z jadalnią? Bez wątpienia ogromnie ważny jest wybór właściwych mebli oraz dodatków, które posłużą wydzieleniu dwóch stref.

Jak urządzić salon z jadalnią?

Urządzenie salonu z jadalnią

Kluczem do udanej aranżacji salonu i jadalni jako wspólnego, otwartego wnętrza jest wydzielenie dwóch stref – odpoczynku i jadalnej, lecz, co istotne, przy zachowaniu harmonii. Zdecydowanie najprościej i najlepiej sięgnąć po meble z tego samego kompletu. Dobrze, aby stolik kawowy, szafka pod telewizor i regał na książki pochodziły z tej samej serii, co znajdujący się nieopodal stół jadalny z krzesłami, barek i kredens. To da nam dość silną, spójną bazę, którą będziemy mogli uzupełniać o kolejne elementy. Tym, co wyznacza przestrzeń salonu są: kanapa, fotele, telewizor, dywan. W jadalni zaś poza podstawowymi meblami przyda się wisząca nisko nad stołem duża, efektowna lampa. Prócz tego, jeśli podobają nam się odważniejsze projekty, na jednej ze ścian w części jadalnej bądź odpoczynku możemy pokusić się o akcent kolorystyczny bądź tapetę.

Warto przeczytać