drukuj

Łazienka w stylu loftowym

Łazienka w stylu loftowym

W dzisiejszych czasach każdy, kto buduje/remontuje/urządza dom lub mieszkanie, może wybierać spośród wielu różnych stylów. Nie da się ukryć, że na ten moment jednym z najmodniejszych, najchętniej wybieranych, tym, który dla wielu ludzi stanowi idealną inspirację do wprowadzenia pewnych zmian aranżacyjnych jest tzw. industrialny czy też loftowy styl. I o ile jeszcze do niedawna, gościł on głównie w przestronnych salonach i kuchniach, które w tym przypadku właściwie stanowią całość, o tyle obecnie coraz więcej osób idzie o krok dalej i decyduje się na wprowadzenie loftowych elementów również do łazienki. Jak urządzić łazienkę w stylu loftowym? Czego nie może zabraknąć w loftowej łazience? Jakie meble industrialne do łazienki wybrać?

Loftowy styl

Loftowy styl to bez wątpienia jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich kilku lat. Co jednak odróżnia go od wszystkich pozostałych? Jakie są cechy szczególne, wyznaczniki loftowego stylu? Przede wszystkim musimy pamiętać, że wywodzi się on z przestrzeni o industrialnej, czyli przemysłowej przeszłości, które zostały zaaranżowane na apartament mieszkalny. W związku z tym, wnętrza w stylu loftowym zwykle są przestronne, wysokie, o dużych oknach. Podstawowymi materiałami są: czerwona cegła, beton, metal. Nie brakuje tu wystających ze ścian elementów instalacji, widoczne są też fragmenty słupów, belek stropowych, surowego muru. Oczywiście dziś mało kto rzeczywiście urządza mieszkanie w dawnej fabryce/zakładzie przemysłowym. Niemniej, istnieją sprytne sposoby, dzięki którym można wprowadzić klimat loftu do współczesnych wnętrz i stworzyć absolutnie oryginalną łazienkę w stylu loftowym. Zatem, co powinno znaleźć się w loftowej łazience? Na jakie meble industrialne do łazienki postawić?

Loftowa łazienka

Łazienka w stylu loftowym powinna być doskonałym odzwierciedleniem loftowego stylu panującego w poprzemysłowego pomieszczeniach zaadaptowanych na designerskie, artystyczne mieszkania, jakie znamy z amerykańskich filmów. W związku z tym, po pierwsze musi być minimalistyczna, po drugie surowa. Warto zachować oszczędność jeśli chodzi o dekoracje, a jeśli już to mają one imitować typowe dla loftowego stylu elementy konstrukcji i instalacji. W loftowej łazience ściany mogą być wykonane z cegły, tynku lub białych kafli, natomiast podłoga z betonu lub podobnego mu tworzywa. Jeśli chodzi o kolory, pożądane jest połączenie bieli, szarości i czerni. Na pewno warto zainwestować w kabinę prysznicową lub pojedynczą ściankę w formie szyby w czarnej ramie. Idealnie pasować będzie do tego okrągłe lub kwadratowe lustro, również utrzymane w ciemnej kolorystyce. A co w tym przypadku z meblami do łazienki? Co powinno wyróżniać meble industrialne do łazienki?

Łazienka w stylu loftowym

Meble industrialne do łazienki

Łazienka w stylu loftowym to nie tylko ściany i podłogi, prysznic i lustro, choć wszystko to oczywiście jest bardzo ważne. Niemniej, należy przemyśleć również kwestię mebli industrialnych do łazienki. Jako, że całość ma robić minimalistyczne wrażenie, na pewno warto do loftowej łazienki zamówić meble na wymiar – tak, by idealnie się wkomponowały i nie zabierały zbyt wiele miejsca. Przede wszystkim musimy pamiętać, że to poprzez meble mamy szansę nieco ocieplić surowe wnętrze. W związku z tym, do łazienki w stylu loftowym idealne będą szafki wykonane w całości z naturalnego drewna w oryginalnym kolorze, ewentualnie na czarnych, metalowych nogach i z takimi też uchwytami.

Warto przeczytać