drukuj

Jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych?

Jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych?

Już od kilku dobrych lat białe meble królują w kuchniach i póki co nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Biel jest uniwersalna, pasuje właściwie do każdego koloru, odnajduje się w każdym stylu, stanowi doskonałą bazę, rozjaśnia wnętrza i optycznie je powiększa. Wbrew pozorom jasne szafki i półki są też łatwe w utrzymaniu czystości. Bardzo istotne natomiast, jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych dopasujemy. Blat dopełni bowiem charakteru całej zabudowy, będzie istotnym elementem wystroju. Oczywiście nie możemy przy tym zapominać o kwestii czysto praktycznej – blat roboczy musi być solidny, trwały i bezproblemowy w czyszczeniu. Radzimy zatem jaki wybrać blat kuchenny do białych mebli

Drewniany blat kuchenny do białych mebli

Jedną z odpowiedzi, które automatycznie nasuwają się na myśl, gdy zadajemy sobie pytanie jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych wybrać, jest naturalny kolor drewna. I rzeczywiście drewniany blat, czy to jaśniejszy, czy ciemniejszy to rozwiązanie absolutnie ponadczasowe. Taki blat kuchenny do białych mebli polecany jest szczególnie w przypadku kuchni w stylu klasycznym i rustykalnym, gdzie nie brakuje wiszących, przeszklonych szafek i/lub kredensu. Poza tym, drewniany blat idealnie podkreśla styl mebli skandynawskich.

Jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych?

Czarny blat kuchenny do białych mebli

Jaki kolor blatu do białych mebli kuchennych wybrać, jeśli z jakichś przyczyn nie chcemy blatu w naturalnym odcieniu drewna? Z pewnością warto rozważyć czarny blat kuchenny. Do białych mebli, zarówno nowoczesnych, minimalistycznych, jak i w stylu nowojorskiej elegancji pasują ciemne, granitowe blaty. Z jednej strony tworzą przepiękny kontrast, z drugiej idealnie komponują się z nowoczesnymi sprzętami AGD typu piekarnik, mikrofala.

Biały blat kuchenny do białych mebli

Ostatnia spośród prezentowanych tu propozycji, równie efektowna, co wyżej wymienione, lecz zdecydowanie rzadziej spotykana to biały blat kuchenny do białych mebli. Jest to bardzo ciekawe, acz dość ryzykowne rozwiązanie. Jeśli nie przy pomocy blatu, to np. frontów kilku szafek i dodatków trzeba przełamać wszechobecną biel, by kuchnia nie wydawała się zbyt sterylna, nie kojarzyła się ze szpitalem.

Warto przeczytać