drukuj

Jaki stolik kawowy do salonu?

Jaki stolik kawowy do salonu?

Meblem, który tak naprawdę sprawia, że dane pomieszczenie nazywamy pokojem dziennym jest kanapa, a właściwie komplet wypoczynkowy. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są narożniki. Niemniej, wciąż wiele osób decyduje się na klasyczne rozwiązanie, tj. sofa i dwa fotele lub dwie sofy (jedna mniejsza, druga większy, tzw. „trójka” i „dwójka”) i fotel. Kolejnym koniecznym elementem wystroju, który idzie w parze z taką czy inną kanapą jest stół kawowy. Ten niewielki mebel, w rzeczywistości jest niezwykle potrzebny – odpoczywając, zwykle w pozycji półleżącej na kanapie musimy przecież mieć gdzie odstawić filiżankę kawy i talerz z przekąskami czy też odłożyć książkę i pilot do telewizora. A zatem, jaki stolik kawowy do salonu wybrać? Jaki rozmiar i wysokość stolika kawowego są optymalne? Jak dobrać stolik kawowy zarówno do sofy, jak i pozostałych mebli pod względem kształtu? Wreszcie, czy lepszy będzie drewniany stolik kawowy, szklany stolik do salonu, a może ten z metalu, marmuru bądź tworzywa sztucznego?

Rozmiar i wysokość stolika kawowego

Od tego, w jaki stolik kawowy do salonu zainwestujemy zależeć będzie ogólny efekt. Choć zwykle jest on niewielki to jednak wraz z kompletem wypoczynkowym kształtuje ogólną aranżację pokoju dziennego, co oznacza też, że zwraca się na niego sporo uwagi. Jeśli zależy nam, aby spełniał on swoją funkcję jak należy, zarówno dekorował, był gustownym dodatkiem, jak i praktycznym, funkcjonalnym meblem, musimy dobrze przemyśleć rozmiar i wysokość stolika kawowego. Bez wątpienia, łatwiej będzie nam zadecydować jaki stolik kawowy do salonu rzeczywiście pasuje do naszego wnętrza, jeśli uprzednio kupimy komplet wypoczynkowy. Jeśli kanapa i fotele są duże, rozbudowane, obszerne, na ich tle ładniej będzie się prezentowała nieco większa ława, jeżeli zaś meble są raczej zgrabne, wyważone – warto postawić na nieco mniejszy, delikatniejszy model stolika. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, aby stół kawowy nie był ani za duży, ani za mały. W przypadku wysokości stolika kawowego obowiązuje zasada, że powinna ona być zbliżona do wysokości, na jakiej znajdują się siedziska. A co z kształtem, jak dobrać stolik kawowy pod tym względem?

Jaki stolik kawowy do salonu?

Jak dobrać stolik kawowy pod względem kształtu?

Wiemy już w jaki sposób dopasować wielkość oraz wysokość stolika kawowego. A co z kształtem? Jak dobrać stolik kawowy pod tym względem do wybranego wcześniej kompletu wypoczynkowego? Zanim zdecydujemy się na stolik kwadratowy, ławę prostokątną, stolik kawowy okrągły lub o innym, niestandardowym kształcie, warto przeanalizować układ mebli i zastanowić, co podoba nam się najbardziej. Na koniec pozostaje już tylko przemyśleć, jaki stolik kawowy, z jakiego materiału pasuje do wystroju wnętrza.

Jaki stolik kawowy – drewniany czy szklany?

Jeśli podjęliśmy już decyzję co do wielkości i wysokości stolika kawowego, a także wiemy jaki stolik kawowy do salonu pod względem kształtu sprawdzi się tu najlepiej, pozostaje już tylko kwestia materiału. Drewniany stolik kawowy, stolik kawowy ze szklanym blatem, a może taki z metalu, marmuru bądź tworzywa sztucznego – który wybrać? W tym przypadku wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań, i oczywiście, stylu wnętrza. stolik kawowy ze szklanym blatem, a także z metalu, marmuru i tworzywa sztucznego pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych oraz loftowych. Natomiast drewniany stolik kawowy to absolutnie ponadczasowy mebel, który doskonale odnajdzie się w każdym salonie, niezależnie od jego estetyki.

Warto przeczytać