drukuj

Jaki okap wybrać?

Jaki okap wybrać?

Remont starej kuchni lub urządzenie nowej od podstaw wymaga dopracowania każdego szczegółu, zwłaszcza jeśli zależy nam (a chyba wszystkim nam zależy), aby była ona zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Rozsądny wydaje się więc wybór akcesoriów gospodarstwa domowego, w tym lodówki, zmywarki, piekarnika, płyty grzewczej i okapu już na etapie projektu i zamawiania mebli. Tylko wówczas, będziemy mieć pewność, że poszczególne elementy będą do siebie idealnie dopasowane, a co za tym idzie utworzą spójną, harmonijną całość. Współcześni producenci AGD oferują jednak różne rodzaje okapów kuchennych. Czym się one od siebie różnią i jaki okap wybrać? Czy okap w kuchni jest w ogóle konieczny? Jaka jest jego funkcja? Na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę podczas doboru tego sprzętu? Jaki okap kuchenny kupić?

Okap w kuchni

W dzisiejszych czasach okap w kuchni to rzecz absolutnie niezbędna. Praktycznie w każdym domu i mieszkaniu, niezależnie od stylu kuchnia łączy się z jadalnią i salonem. W związku z tym, jeśli nie chcemy, by zapachy podczas gotowania i smażenia potraw unosiły się po całej przestrzeni wspólnej, okap w kuchni to jedyna opcja, która może temu zapobiec. Na szczęście, nowoczesne okapy, np. renomowanego producenta AGD Miele to nie tylko bardzo wydajne, ale też designerskie sprzęty. Przez wzgląd na różne rodzaje okapów kuchennych dostępnych na rynku, z łatwością można też dopasować jego stylistykę do ogólnej aranżacji. Wobec tego, jaki okap wybrać?

Jaki okap wybrać?

Rodzaje okapów kuchennych

Z całą pewnością, każdy, kto stoi przed niełatwym zadaniem aranżacji przestrzeni, zastanawia się jaki okap kuchenny kupić, aby najlepiej, jak to możliwe spełniał on swoją funkcję, a jednocześnie był estetyczny. Otóż, do wyboru mamy kilka rodzajów okapów kuchennych. Do najpopularniejszych zaliczają się: okapy przyścienne, uchylne, podszafkowe, szufladowe oraz wyspowe. Jak nietrudno się domyślić, część z nich to sprzęty pozostające na widoku, które powinien wyróżniać modny design, część to nowoczesne, minimalistyczne urządzenia schowane pod obudową z mebli. Wobec tego, jaki okap wybrać?

Jaki okap kuchenny kupić?

Na etapie wyposażania kuchni, każdy z nas musi zmierzyć się z ofertą dostępnych rodzajów okapów kuchennych i zdecydować się na jeden konkretny. W końcu, okap w kuchni to rzecz niezwykle potrzebna. Jaki okap kuchenny kupić? Otóż wybór konkretnego modelu (rodzaju) należy uzależnić od ilości miejsca i położenia płyty grzewczej/kuchenki, nad którą to ma się znaleźć okap w kuchni. Poza tym, design to kwestia bardzo indywidualna. Bardzo istotne są również parametry techniczne. Wydajność okapu powinna wynosić przynajmniej sześciokrotność kubatury kuchni, natomiast głośność 35 dB. Prócz tego, ważne, aby sprzęt posiadał filtry (przeciwtłuszczowy i z wkładem węglowym), czujnik ich czyszczenia/wymiany oraz wyświetlacz. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrej jakości okapie, nie pożałujemy kupna AGD Miele – jednego z wysokiej klasy okapów, które dodatkowo są wyposażone w wyłącznik czasowy, wbudowany minutnik oraz sensor zapachu.

Warto przeczytać