drukuj

Jakie meble do salonu?

Jakie meble do salonu?Każde z pomieszczeń w domu odgrywa inną, lecz równie istotną funkcję. Weźmy jednak taki salon – ten przede wszystkim ma służyć relaksowi, sprzyjać spędzaniu wspólnego z rodziną i przyjaciółmi czasu, a jednocześnie reprezentować, a więc przedstawiać nas i nasze mieszkanie w jak najlepszym świetle. W związku z tym nie ma sensu spieszyć się z aranżacją pokoju dziennego, wprost przeciwnie, warto dać sobie czas na znalezienie idealnych mebli i skomponowanie ze sobą wszystkich elementów wyposażenia ze smakiem i dobrym gustem. Oczywiście trzeba przy tym pomyśleć o funkcjonalności poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu wnętrze stanie się naszą najlepszą wizytówką, a nam będzie miło spędzać w nim czas. Kluczowe jest m.in. to, w jakie meble do salonu zainwestujemy. Podpowiadamy, o które z nich warto się pokusić, z jakiego materiału powinny być wykonane oraz na jaki kolor mebli do salonu postawić.

Zapytaj o ofertę: http://chobotdesign.pl/#meble-na-wymiar/salonowe

Salon – jakie meble prócz kanapy i foteli?

Jako, że kanapa i fotele to niemalże synonim pokoju dziennego, coś, bez czego salon właściwie nie mógłby być salonem, skupmy się na pozostałych elementach wyposażenia. Jakie meble do salonu poza wspomnianymi powinny znaleźć się w tym wnętrzu? Po pierwsze, stolik kawowy – nie za duży, ale też nie za mały, raczej niski, niż wysoki, w zależności od rozstawu kompletu wypoczynkowego – prostokątny, kwadratowy, okrągły lub o innych, niestandardowych, modnych obecnie kształtach. Po drugie, szafka pod telewizor/konsola, najlepiej z szafkami, w których będziemy mogli schować drobny sprzęt, płyty itp. Po trzecie, jeśli metraż na to pozwala warto pomyśleć o komodzie i/lub regale na książki.

Jakie meble do salonu?

Jakie meble do salonu – drewno czy płyta?

Kolejną, godną rozważenia kwestią jest materiał. Ten w dużej mierze powinien być uzależniony od stylistyki salonu. Jakie meble będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, a jakie do klasycznych? Charakter nowoczesnego pokoju dziennego podkreślą meble z płyty -lakierowane, tudzież akrylowe, pozbawione uchwytów. Wskazane są też elementy ze stali, szkła, kamienia. Z kolei do wnętrz klasycznych warto zainwestować w solidne meble drewniane, które z pewnością posłużą nam wiele, wiele lat.

Jaki kolor mebli do salonu?

Odpowiedź na pytanie o to, jakie meble do salonu wybrać nie kończy się na wskazaniu konkretnych elementów, a nawet materiału wykonania. Równie ważna jest barwa. Jaki kolor mebli do salonu będzie odpowiedni? Lepsze są meble jasne czy ciemne? W zasadzie jest to kwestią bardzo indywidualną. Jak wszystko, zarówno jasne, jak i ciemne meble mają swoje plusy i minusy. Kolor mebli wybierajmy więc na podstawie tego, co nam się podoba. Pamiętajmy jednak, że w pierwszej kolejności należy wybierać meble do salonu, a dopiero później kolor ścian i dodatków.

Warto przeczytać