drukuj

Jakie meble pasują do ciemnej podłogi?

Jakie meble pasują do ciemnej podłogi?

Aranżując domowe wnętrza pod uwagę trzeba wziąć tak wiele czynników, przemyśleć każdy szczegół, uważać, by nie zapomnieć o drobnym z pozoru niuansie, który ostatecznie mógłby zepsuć efekt końcowy. W sposób szczególny warto przy tym pochylić się nad pokojem dziennym, który to jest wizytówką każdego mieszkania/domu. Liczy się kolor, materiał, struktura, kształt. Wszystko to powinno ze sobą idealnie współgrać. Bez wątpienia punktem wyjścia są przy tym podłogi oraz ściany, będące swego rodzaju bazą. Jedne, jak i drugie mogą być ciemne, jasne lub pośrednie. Ciemna podłoga w salonie przede wszystkim jest elegancka, wygląda dostojnie, ekskluzywnie, a już na pewno bardzo stylowo. Jednak, jakie meble pasują do ciemnej podłogi – jasne, a może ciemne? Jaki kolor mebli do ciemnej podłogi wybrać, a także jakie znaczenie ma w tym przypadku to, jaką farbą pomalujemy ściany? Jaki kolor ścian do ciemnej podłogi jest najkorzystniejszy i w związku z tym, na jakie meble salonowe postawić?

Ciemna podłoga w salonie

Ciemna podłoga w salonie gości w wielu domach na całym świecie. Gro ludzi, którzy planują budowę lub remont, również jest zdecydowanych na ciemną podłogę w salonie. I nic w tym dziwnego – głębokie brązy, oraz wpadające w czerń szarości sprawiają, że sama podłoga, jak i całe wnętrze nabiera wyjątkowo wysmakowanego charakteru, jego stylizacja jest odważna, a jednocześnie absolutnie ponadczasowa i wytworna. Jeśli już w pokoju dziennym podłogę wyłożymy ciemnobrązową deską, parkietem, panelami lub nowoczesną imitacją betonu w przygaszonym odcieniu szarości, musimy zastanowić się jakie meble pasują do ciemnej podłogi. To jednak nie wystarczy. Kluczowe jest bowiem również to, jaki kolor ścian do ciemnej podłogi wybierzemy.

Jakie meble pasują do ciemnej podłogi?

Jaki kolor ścian do ciemnej podłogi jest najkorzystniejszy?

Jaki kolor ścian do ciemnej podłogi zapewni najlepszy efekt aranżacyjny? Otóż, wbrew pozorom mamy dwie możliwości. Rzeczywiście, w przekonaniu wielu osób, do ciemnych podłóg w salonie wręcz obowiązkowe są jasne ściany, czyli np. białe, écru, popielate, błękitne, bladożółte. Jak najbardziej takie zestawienie kolorystyczne wygląda bardzo korzystnie. Jeśli natomiast lubimy odważniejsze rozwiązania, zależy nam na nieco bardziej wyszukanym, ekstrawaganckim klimacie i pod warunkiem, że pokój dzienny jest naprawdę duży, równie dobrze możemy zdecydować się na ciemne kolory na ścianach, np. butelkową zieleń, głęboki burgund lub granat. Oczywiście wówczas sufit musi być biały. A jaki kolor mebli do ciemnej podłogi wybrać? Jakie meble pasują do ciemnej podłogi?

Jaki kolor mebli do ciemnej podłogi wybrać?

Trudno nie zgodzić się z tym, że ciemna podłoga w salonie sprawia, że wnętrze wygląda niesamowicie stylowo. Oczywiście, warunek jest taki, że musimy dopasować do niej odpowiedni kolor ścian oraz meble salonowe. Zatem, jaki kolor mebli do ciemnej podłogi wybrać? Jakie meble pasują do ciemnej podłogi? Otóż wydaje się, że w tym przypadku najlepszą opcją są jaśniejsze meble, takie, które nie przytłoczą całego wnętrza. O ciemne możemy pokusić się w sytuacji, gdy nie licząc ciemnej podłogi, w salonie króluje biel lub beż, zarówno na ścianach, jak i pośród kanap i foteli oraz dodatków (np. obrusów, firan, zasłon).

Warto przeczytać