drukuj

Jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybrać?

Jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybrać?

Przynajmniej od kilku lat kuchenne meble pod wymiar lub modułowe w kolorze białym cieszą się niesłabnącą popularnością i póki co nie zapowiada się, aby sytuacja ta miała się zmienić. Biel nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko i schludnie, ale też optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze. To bardzo ważne, zwłaszcza, że współczesne kuchnie płynnie przechodzą w jadalnię i salon, w związku z czym powinny być gustowne i przestronne. Bardzo modne są przy tym te, w stylu nowoczesnym oraz angielskim. W obu przypadkach bardzo istotne jest to, jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybierzemy. Czy białe meble kuchenne z uchwytami to rzeczywiście dobry pomysł? Czy czarne uchwyty do białych mebli to dobre połączenie w przypadku estetyki nowoczesnej? Na jakie uchwyty do białych szafek kuchennych postawić natomiast w projekcie kuchni angielskich?

Białe meble kuchenne z uchwytami

Niewątpliwie meble do kuchni w kolorze białym, zwłaszcza te nowoczesne, ale też angielskie są bardzo popularne. Nie wszyscy jednak decydują się na białe meble kuchenne z uchwytami. Współcześnie modne są bowiem jednolite, gładkie fronty bez uchwytów. I rzeczywiście, wyglądają one bardzo designersko, lecz pamiętajmy, że nie do końca są praktyczne – zwłaszcza w przypadku dużych, pojemnych, a co za tym idzie ciężkich szuflad. Poza tym, gdy po latach już się nam znudzą, nie da się z nimi nic zrobić. Za to białe meble kuchenne z uchwytami są ponadczasowe, bardzo wygodne w użytkowaniu, a do tego same uchwyty możemy wymienić na inne w dowolnym momencie. Wobec tego, naprawdę warto się zastanowić jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybrać. My polecamy montaż czarnych uchwytów do białych mebli w kuchni nowoczesnej oraz tradycyjnych, dekoracyjnych uchwytów do białych szafek kuchennych w kuchniach angielskich.

Jakie uchwyty do białych mebli kuchennych wybrać?

Nowoczesne czarne uchwyty do białych mebli

Nowoczesne kuchnie wyróżniają się na tle pozostałych prostotą form, gładkimi, zwykle lakierowanymi frontami szafek oraz brakiem zbędnych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu są bardzo minimalistyczne i designerskie. Na pewno stojąc przed wyborem nowoczesnych białych mebli kuchennych z uchwytami należy dobrze przemyśleć każdy szczegół, w tym jakie uchwyty do białych mebli kuchennych w stylu nowoczesnym będą pasowały najlepiej. Otóż, bez wątpienia doskonałym wyborem są proste, podłużne czarne uchwyty do białych mebli (tzw. uchwyty relingowe), które wprowadzają przepiękny kontrast oraz idealnie zgrywają się z tak modnym obecnie czarnym AGD (płyty grzewcze, piekarniki, mikrofale itd.). A w jakich uchwytach do białych szafek kuchennych najbardziej lubują się kuchnie angielskie?

Uchwyty do białych szafek kuchennych w stylu angielskim

O ile relingowe, czarne uchwyty do białych mebli to idealna opcja w przypadku kuchni nowoczesnych, o tyle kuchnie angielskie, w których królują drewniane, białe, wzbogacone o dekoracyjne detale szafki, szuflady, półki, kredensy wprost ubóstwiają tradycyjne, ozdobne, eleganckie uchwyty. Do białych szafek kuchennych w stylu angielskim pasują zwłaszcza ceramiczne gałki z metalową podstawą w kolorze srebra lub starego złota oraz tzw. uchwyty w kształcie muszelki.

Warto przeczytać