drukuj

Jaki stół do małej kuchni wybrać?

Jaki stół do małej kuchni wybrać?

W porównaniu do wszystkich pozostałych pomieszczeń w domu, zdaje się, że to kuchnia powinna być jak najbardziej funkcjonalna, niebrudząca, łatwa w utrzymaniu czystości, a przy tym wszystkim jeszcze stylowa i ponadczasowa. O ile poszczególne szafki czy fotele w salonie bądź sypialni możemy wymienić właściwie w dowolnym momencie, o tyle kuchnię zawsze urządzamy na lata. Choć coraz więcej z nas może pozwolić sobie na jadalnię lub po prostu dysponuje na tyle dużym salonem, że prócz kompletu wypoczynkowego zmieści się w nim również duży stół z krzesłami, niektórzy wciąż muszą lub po prostu wolą wstawić stół z krzesłami do małej kuchni. Oczywiście, zaprojektowanie małej kuchni ze stołem to wyzwanie. W dzisiejszych czasach na szczęście nic nie jest niemożliwe. Podpowiadamy jaki stół do małej kuchni wybrać!

Mała kuchnia ze stołem

Mała kuchnia ze stołem to dość popularne rozwiązanie w przypadku niewielkich mieszkań w blokach (wliczając w to tzw. kawalerki). W sytuacji, gdy ani kuchnia, ani salon nie mogą poszczycić się zbyt dużym metrażem, w związku z czym po prostu brakuje miejsca na duży elegancki stół z kompletem wygodnych krzeseł, wstawienie skromnego stołu z krzesłami do małej kuchni to często najrozsądniejsze rozwiązanie. Oczywiście, trzeba dobrze przemyśleć taką aranżację, by nie zakłócić ergonomii i funkcjonalności tegoż wnętrza. Jaki stół do małej kuchni będzie zatem odpowiedni?

Stół z krzesłami do małej kuchni

Nie da się ukryć, że mała kuchnia to duży problem, tym bardziej więc mała kuchnia ze stołem. Nie ma sensu jednak się zniechęcać. Jeśli tylko zainteresujemy się tematem, okaże się, że jest kilka ciekawych opcji. Oczywiście, pod względem rozmiaru, musimy iść na pewien kompromis – stół z krzesłami do małej kuchni musi być niewielki, zgrabny. W tym przypadku wiele też zależy od szerokości, długości, układu pomieszczenia. W niektórych małych kuchniach egzamin zdają małe, prostokątne stoły, w innych przeciwnie – lepiej wpasowują się te okrągłe. Bardzo dobrym rozwiązaniem problemu jest zamówienie mebli, a wraz z nimi stołu z krzesłami do małej kuchni na wymiar. Wówczas to można bowiem zaprojektować stół jako przedłużenie mebli. Poza tym, świetną propozycją jest nowoczesny stół rozkładany do małej kuchni, który możemy rozkładać/wysuwać wyłącznie na czas jedzenia posiłku.

Jaki stół do małej kuchni wybrać?

Stół rozkładany do małej kuchni

Jaki stół do małej kuchni wybrać? Jeśli tylko zaczniemy rozglądać się za odpowiednim do naszego wnętrza stołem okaże się, że mamy dość sporo opcji. Na pewno godną uwagi jest stół rozkładany do małej kuchni. Współcześnie tego typu niewielkie stoły po złożeniu lub wsunięciu między meble/pod blat są właściwie niewidoczne, zaś po rozłożeniu stanowią komfortowe stanowisko na czas posiłku. Cechuje je oryginalny design oraz wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji, w tym innowacyjny mechanizm, dzięki któremu stół rozkładany do małej kuchni działa przez lata bez zarzutu.

Warto przeczytać