drukuj

Łazienka w stylu klasycznym

Łazienka w stylu klasycznym

Trudno kłócić się z tym, że ze względów reprezentacyjnych najważniejszym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i domu jest salon. To w nim zwykle przyjmujemy gości i to on ma robić na nich największe wrażenie. Oczywiście przede wszystkim to my sami, domownicy musimy dobrze się w nim czuć. Niemniej, współcześnie coraz bardziej docenia się umiejętności dekoratorskie, a co za tym idzie wysmakowane wnętrza, w których konkretny styl króluje zarówno w pokoju dziennym, ale też w sypialniach, kuchni, jadalni oraz w łazienkach. Zgodnie z nim wybieramy więc konkretne podłogi, kolory ścian, meble i dodatki. Jak urządzić łazienkę w stylu klasycznym? Na czym polega klasyczny styl we wnętrzach, jakie są jego główne wyznaczniki? Jakie płytki wybrać do klasycznej łazienki oraz jakie meble są polecane do tego typu wystroju? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek odnośnie aranżacji łazienek w stylu klasycznym!

Styl klasyczny we wnętrzach

Mimo upływu lat, zmieniającej się mody i pojawiających się właściwie co sezon nowych trendów, styl klasyczny we wnętrzach ma się doskonale. Można powiedzieć, że nie ma to jak stara, dobra klasyka. Mieszkania i domy, salony, sypialnie, kuchnie i jadalnie, a także klasyczne łazienki są absolutnie ponadczasowe, niezmiennie gustowne, zachwycają harmonią i elegancją, nie nudzą się. Wszystko za sprawą stonowanej kolorystyki, powierzchni wykonanych z wysokiej jakości surowców oraz stylowych dodatków. Styl klasyczny we wnętrzach poznamy bowiem po uniwersalnych odcieniach beżu, ecru, brązu, szarości, oliwkowej zieleni i bieli, drewnianych podłogach, a w przypadku kuchni i łazienki w stylu klasycznym – najczęściej gładkich, ewentualnie z delikatną fakturą płytkach, a także solidnych, ciężkich, przeważnie dębowych meblach oraz lampach ze szklanymi, mlecznymi kloszami. Wymienionych elementów na pewno nie powinno zabraknąć w klasycznej łazience, dlatego podpowiadamy jak zaplanować aranżacje łazienek w stylu klasycznym.

Łazienka w stylu klasycznym

Klasyczna łazienka

Planując aranżacje łazienek w stylu klasycznym należy kierować się głównymi wyznacznikami stylu klasycznego we wnętrzach. Stąd też, płytki powinny tu być białe, beżowe lub szare, raczej mniejsze niż większe – tak typowe dla stylu nowoczesnego. Podstawowe wyposażenie łazienki, czyli umywalka, prysznic i/lub wanna, WC również muszą być w klasycznym stylu, a więc wykonane z białej porcelany, o płynnych, zaokrąglonych kształtach i jeśli metraż na to pozwala – w dość dużych rozmiarach. Jednocześnie warto pamiętać, że w klasycznej łazience bardzo ważne są meble i dodatki.

Aranżacje łazienek w stylu klasycznym

Łazienka w stylu klasycznym na pewno musi być utrzymana w stonowanej kolorystyce, z przewagą bieli, beżu bądź szarości, z gładkimi lub delikatnie zdobionymi płytkami na ścianach i podłogach w umiarkowanym rozmiarze. Na tle tego wszystkiego ogromnie istotne są meble i dodatki. I tak też, w klasycznej łazience nie powinno zabraknąć eleganckiej, drewnianej szafki pod umywalką, lustra w drewnianej lub złotej bądź srebrnej ramie oraz dekoracyjnego oświetlenia nad lustrem lub po obu jego stronach. Natomiast, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, z pewnością warto zainwestować w ciąg mebli pod wymiar z drewnianym lub marmurowym blatem z jedną dużą lub dwoma mniejszymi umywalkami.

Warto przeczytać