drukuj

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Przeglądając oferty deweloperów bardzo szybko można dojść do wniosku, że w XXI wieku najpopularniejszym rozwiązaniem aranżacyjnym, szczególnie w mieszkaniach w blokach jest kuchnia w formie aneksu w salonie. Zwykle aneks kuchenny znajduje się po prostu na jednej ze ścian bądź też we wnęce pokoju dziennego. Taki koncept nie tylko jest bardzo modny, ale i praktyczny – w miejscu osobnej kuchni zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, które możemy dowolnie zagospodarować, np. jako pokój dla dziecka, pokój gościnny lub domowe biuro. Niemniej, jeśli na funkcjonalność zależy nam równie mocno, co na designie wystrój salonu z aneksem kuchennym należy dobrze przemyśleć. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Postaramy się udzielić kilku pomocnych wskazówek, które warto uwzględnić w aranżacji pokoju z aneksem kuchennym.

Zapytaj o ofertę: http://chobotdesign.pl/#kuchnie

Aranżacja pokoju z aneksem kuchennym

Wszystkim, którzy stoją przed wyzwaniem aranżacji pokoju z aneksem kuchennym z całą pewnością najbardziej zależy na tym, by w miarę możliwości ukryć towarzyszący przygotowywaniu posiłków rozgardiasz. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym, by z perspektywy kanapy i foteli był on niewidoczny? Przede wszystkim musimy dobrze się zastanowić, w jaki sposób wyznaczyć dwie strefy, niejako oddzielić je od siebie. Najważniejszą kwestią wydają się być meble kuchenne. W tym przypadku odradza się montażu półek i przeszklonych szafek. Najlepszą opcją jest pełna zabudowa, a więc meble na wymiar, w które bez problemu pomieszczą wszystkie sprzęty, garnki, talerze, kubki, a także produkty spożywcze. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, z pewnością warto rozważyć instalację wyspy kuchennej, kontuaru bądź barku. W przeciwnym razie granicę między aneksem a strefą wypoczynku można wyznaczyć z pomocą sofy.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Wystrój salonu z aneksem kuchennym

Aranżacja pokoju z aneksem kuchennym nie kończy się na rozplanowaniu rozstawu mebli i wydzieleniu dwóch stref. Jako, że w ramach jednego pomieszczenia musimy urządzić dwie strefy o dwóch zupełnie różnych funkcjach, niesamowicie ważna jest harmonia. Dlatego wystrój salonu z aneksem kuchennym w pewnym sensie powinien być oszczędny. Dużo lepiej sprawdzają się tu stonowane kolory oraz jednolite meble kuchenne pasujące do tych salonowych. Z tych samych powodów lepiej całą powierzchnię podłogi wyłożyć panelami/parkietem. Rząd płytek przy kuchennej zabudowie będzie wyglądał dobrze tylko wówczas, gdy wnętrze jest naprawdę przestronne lub, gdy aneks znajduje się we wnęce.

Warto przeczytać