drukuj

Sypialnia w stylu marynistycznym

Sypialnia w stylu marynistycznym

Jeśli jakieś pomieszczenie w mieszkaniu mielibyśmy nazwać swoim azylem, zapewne byłaby to sypialnia. W każdym domu to właśnie sypialnia jest tym pokojem, w którym chcemy móc w pełni się zrelaksować, oderwać od codzienności, zapomnieć o problemach zaprzątających nam głowę w pracy/szkole, po prostu poleżeć, wyspać się czy też poczytać książkę. Okazuje się, że poza wygodnym łóżkiem i przyjemną w dotyku pościelą, ogromnie istotną rolę odgrywa wystrój wnętrza. Jeśli mamy czuć się w nim naprawdę komfortowo, niesamowicie ważne, aby było ono urządzone zgodnie z naszym gustem. Do wyboru mamy wiele najrozmaitszych pomysłów na aranżację pokoju. Jeśli bliskie są nam klimaty morskie, a doskonałym przepisem na udane wakacje jest dla nas żeglowanie w gronie przyjaciół, być może powinniśmy pokusić się o sypialnię w stylu marynistycznym. Czym wyróżnia się styl marynistyczny? Jakie meble marynistyczne oraz dodatki w stylu marynarskim skompletować do sypialni w stylu marynistycznym?

Styl marynistyczny

Jak sama nazwa wskazuje, styl marynistyczny, inaczej marynarski, morski to styl zainspirowany morskim, żeglarskim klimatem i na jego bazie stworzony. To, co w nim charakterystyczne to przede wszystkim zestawienie konkretnych kolorów, a mianowicie bieli i różnych odcieni niebieskiego, poczynając od błękitu, poprzez turkus, kończąc na granacie i kobalcie. W związku z tym, zaaranżowanie wnętrz, a szczególnie sypialni w stylu marynistycznym jest naprawdę bardzo proste. Wszystko bowiem opiera się na kolorach, choć nie tylko. Istotny jest też dobór odpowiednich mebli marynistycznych oraz dodatków w stylu marynarskim, które podkreślą wyjątkowy, morski klimat.

Meble marynistyczne do sypialni

Odpowiednie zestawienie kolorów to baza stylu marynistycznego. Niemniej w sypialni w stylu marynistycznym istotne są też materiały, struktury. Jeśli chodzi o meble marynistyczne, jak w każdej sypialni, nie może tu zabraknąć przede wszystkim łóżka. Te powinno być duże, dwuosobowe lub wąskie, pojedyncze niczym koja na statku. Najlepiej, by posiadało solidny, prosty zagłówek z drewna, albo z wikliny. Poza tym, w sypialni w stylu marynistycznym należy znaleźć miejsce na dużą, pojemną, również drewnianą szafę – w naturalnym, ciemnym odcieniu brązu bądź też pomalowaną na biało lub niebiesko. W końcu, jeśli sypialnia jest dość duża, warto rozważyć biurko – duże, drewniane, na miarę kapitana statku. A akie dodatki w stylu marynarskim będą pasowały do mebli marynistycznych?

Sypialnia w stylu marynistycznym

Dodatki w stylu marynarskim do sypialni

Meble marynistyczne to jedno. Niemniej ważne są jednak odpowiednie dodatki w stylu marynarskim, dzięki którym sypialnia w stylu marynistycznym stanie się wyjątkowym wnętrzem. I tak też, absolutnie obowiązkowa jest pościel bądź narzuta na łóżko w biało-granatowe pasy, dekoracyjne poduchy z marynarskimi motywami oraz obrazki w drewnianych ramkach przedstawiające morki pejzaż, statki, żaglówki. Charakterystycznym elementem dla stylu marynistycznego jest też kufer, w którym możemy przechowywać np. pościel. Prócz tego, warto zainwestować lub samodzielnie wykonać ozdoby ze sznura. Z całą pewnością genialnie będzie prezentował się biały, płócienny, przypominający żagiel baldachim nad łóżkiem podtrzymywany na grubych linach.

Warto przeczytać