drukuj

Jak ukryć pralkę w małej łazience?

Jak ukryć pralkę w małej łazience?

Urządzenie funkcjonalnej i modnej łazienki, jako jednego z mniejszych, a nierzadko najmniejszego pomieszczenia w domu, wymaga od nas sporo sprytu. Chcąc, aby wnętrze rzeczywiście zachwycało designem oraz ergonomicznością, po prostu musimy mieć na nie świetny pomysł. Nie wystarczy więc wybrać stylu, w jakim chcemy zaaranżować łazienkę, a nawet kafelek, mebli i niezbędnych sprzętów. Trzeba jeszcze wiedzieć, w jaki sposób je ze sobą połączyć, by całość ostatecznie prezentowała się bardzo efektownie. Typowym aspektem w przypadku łazienki jest również ukrywanie pewnych, niekoniecznie miłych dla oka elementów. Stąd sięga się po takie rozwiązania, jak umywalka na blacie z szafką maskującą odpływ, podtynkowy stelaż spłuczki toaletowej czy też zabudowa pralki. W łazience, jak wiadomo, pralka jest przecież sprzętem obowiązkowym, lecz niekoniecznie ładnym, zwłaszcza, jeśli dysponujemy niezbyt nowym modelem. A zatem, jak ukryć pralkę w małej łazience?

Zabudowa pralki w łazience

W dzisiejszych czasach wiele osób, które zastanawiają się jak ukryć pralkę w małej łazience koniec końców decyduje się na jej zabudowę. Pralka w łazience, zwłaszcza niewielkiej, niekoniecznie bowiem jest elementem atrakcyjnym, często zaburza całą harmonię. Poza tym, wszyscy wolelibyśmy w jej miejscu mieć dodatkowy blat, na którym moglibyśmy ustawić swoje kosmetyki lub zieloną roślinę w ozdobnej doniczce. Na szczęście, okazuje się, że jedno nie wyklucza drugiego! Wystarczy chwilę się zastanowić, zaczerpnąć inspiracji w prasie wnętrzarskiej lub w internecie czy po prostu skonsultować się z firmą, która przygotowuje dla nas projekt łazienki i realizuje meble na wymiar. Wówczas okaże się, że sposobów na to, jak zabudować pralkę w małej łazience jest naprawdę mnóstwo.

Jak ukryć pralkę w małej łazience?

Jak zabudować pralkę w małej łazience?

Wszystkich zaniepokojonych tym, jak ukryć pralkę w małej łazience i czy w ogóle jest to możliwe, chcielibyśmy przede wszystkim uspokoić. Na szczęście nie ma w tym nic trudnego. Musimy jedynie podjąć decyzję, w jakim stopniu chcemy i jak zabudować pralkę w małej łazience. Możemy albo umieścić ją pod blatem, będącym np. przedłużeniem blatu, na którym znajduje się umywalka, a pod nią szafka, pozostawiając przód nieosłonięty, albo dodatkowo zamontować drzwiczki. Warto pamiętać, że dobrze przemyślana zabudowa pralki w łazience może stać się jej atutem.

Warto przeczytać