drukuj

Meble w stylu skandynawskim do salonu

Meble w stylu skandynawskim do salonu

We współczesnej architekturze wnętrz, jednym z najgorętszych obecnie trendów są wszechobecne inspiracje estetyką skandynawską, która z jednej strony zachwyca prostotą, z drugiej niesłychanym ciepłem, przytulnością. Wszystko za sprawą jasnej kolorystyki uzupełnionej o elementy np. w odcieniu butelkowej zieleni, ciemnego granatu, musztardowego żółtego, czy też głębokiej czerwieni, powierzchni drewnianych, klimatycznego oświetlenia oraz przyjemnych w dotyku tekstyliów. Wyraźnie widoczne jest tu też poszanowanie Matki Natury i uwielbienie tego, co naturalne. Nic więc dziwnego, że faktycznie coraz więcej osób, które właśnie remontują swoje wymarzone mieszkanie lub dom decyduje się urządzić sypialnię, pokój dzienny z jadalnią, kuchnię i łazienkę właśnie w stylu, którego korzeni należy szukać w krajach Europy Północnej (w Danii, Norwegii, Szwecji). W takim razie zastanówmy się co wyróżnia meble w skandynawskim stylu na tle pozostałych. Jakie meble w stylu skandynawskim do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, w kwestii skandynawskich mebli do salonu!

Meble w skandynawskim stylu

Poza wygodną kanapą lub narożnikiem oraz fotelem, w pokoju dziennym nie może zabraknąć stolika kawowego, szafki pod telewizor, regału na książki czy też witryny na szkło. Poza tym, że praktyczne, meble salonowe powinny być gustowne. Nie inaczej jest w przypadku mebli w stylu skandynawskim do salonu. Jednak, co wyróżnia skandynawskie na tle pozostałych, dostępnych na rynku mebli do salonu? Styl skandynawski na pewno oznacza drewno i jasne kolory. Meble w skandynawskim stylu powinny być wykonane z litego drewna w naturalnym odcieniu lub pomalowane np. na biało, beżowo lub szaro. Równie istotna jest forma salonowych mebli – Skandynawowie wprost uwielbiają prostotę, geometryczne kształty, ewentualnie subtelne, frezowane zdobienia. W przypadku mebli w skandynawskim stylu do pokoju dziennego, ale i do sypialni pożądanymi ozdobnikami są, również nieprzesadnie dekoracyjne, gałki – drewniane lub mosiężne. Co poza tym? Jakie meble w stylu skandynawskim do salonu będą odpowiednie?

Meble w stylu skandynawskim do salonu

Skandynawskie meble do salonu

Meble w stylu skandynawskim do salonu poza tym, że stylowe, powinny cechować się wysoką jakością wykonania. Najlepiej, gdy meble w skandynawskim stylu są wykonane z litego drewna, są solidne, a jednocześnie dzięki swej prostej formie wyróżniają się lekkością. Ważna jest ich funkcjonalność, ergonomia. Wszystko to sprawia, że nie straszny im upływ czasu czy zmieniające się trendy – skandynawskie meble do salonu są uniwersalne i ponadczasowe.

Meble do salonu – styl skandynawski

Na koniec, skoro wiemy już jakie są podstawowe wyznaczniki stylu skandynawskiego, a więc i mebli w stylu skandynawskim do salonu, pozostaje już tylko przemyśleć, jakie elementy wybrać do swojego pokoju dziennego. Na pewno obowiązkowym meblem jest w tym przypadku niewielki, drewniany stolik kawowy lub dwa mniejsze, z czego jeden wyższy i nieco większy od drugiego, niska komoda pod telewizor oraz witryna, czyli wysoka szafka z przeszkleniem, np. na szkło typu kieliszki, szklanki oraz porcelanę (komplet filiżanek z dzbankiem). Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca warto również zdecydować się na regał na książki, pamiątki z podróży, ramki ze zdjęciami. A jeżeli salon płynnie przechodzi w jadalnię, niezbędny jest odpowiednio duży, solidny stół z krzesłami.

Warto przeczytać