drukuj

Garderoba na poddaszu ze skosami

Garderoba na poddaszu ze skosami

Każdy, kto na ten moment urządza wymarzony dom bądź mieszkanie stara się wygospodarować miejsce na garderobę, chociażby w formie zabudowy jednej ze ścian (zwykle w sypialni) od podłogi aż po sam sufit z tak popularnymi przesuwnymi drzwiami. Jeśli tylko dysponujemy nieco większym metrażem, warto natomiast zagospodarować na garderobę osobne pomieszczenie. W domach jednorodzinnych, a także bliźniaczych idealnie nadaje się ku temu poddasze. Garderoba na poddaszu ze skosami wbrew pozorom może być bardzo funkcjonalna i pomieścić masę ubrań i akcesoriów, a także bieliznę pościelową, ręczniki, obrusy itp. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze przemyślimy projekt zabudowy garderoby na poddaszu, a wykonanie mebli do garderoby na poddaszu zlecimy odpowiedniej firmie. A zatem, jak urządzić garderobę na poddaszu?

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Garderoba na poddaszu ze skosami to jedno z popularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o przechowywanie w domu. I choć początkowo może się wydawać, że w pomieszczeniu ze skosami nie sposób wykorzystać wolną przestrzeń do maksimum, okazuje się, że to nic trudnego. Oczywiście, trzeba mieć naprawdę świetny pomysł na zabudowę garderoby na poddaszu, jednak jest to jak najbardziej realne! Z pomocą przychodzą nam projektanci wnętrz i mebli na wymiar, którzy doskonale wiedzą jak urządzić garderobę na poddaszu, aby była naprawdę funkcjonalna. Kluczem do sukcesu są właśnie meble do garderoby na poddaszu, nie gotowe, lecz na wymiar.

Garderoba na poddaszu ze skosami

Zabudowa garderoby na poddaszu

Jak urządzić garderobę na poddaszu? Okazuje się, że jest to prostsze niż można byłoby przypuszczać! Wystarczy poznać kilka sprawdzonych trików. Najważniejsze wydaje się umiejętne zaaranżowanie przestrzeni bezpośrednio pod skosami. W zależności od metrażu garderoby na poddaszu ze skosami oraz stopnia nachylenia samych skosów, trudno dostępne obszary można zagospodarować na pojemne szafki, półki bądź szuflady, które staną się idealnym miejscem do przechowywania np. pościeli, ręczników, obrusów, firan. Poza tym, planując zabudowę garderoby na poddaszu powinniśmy wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia oraz indywidualne preferencje. Jeśli nie przepadamy za sprzątaniem i prasowaniem, postawmy na drążki, na których będziemy wieszać ubrania na wieszakach. Jeśli lubimy mieć perfekcyjnie złożoną w kostkę odzież – lepszym wyborem okażą się półki. Meble do garderoby na poddaszu muszą wiec być dostosowane do specyficznych wymiarów wnętrza.

Meble do garderoby na poddaszu

Jak urządzić garderobę na poddaszu, aby wykorzystać do maksimum przestrzeń, jaką dysponujemy? Bez wątpienia projekt zabudowy garderoby na poddaszu warto skonsultować z projektantami, którzy poza funkcjonalnością będą mieli na uwadze nasze osobiste oczekiwania. Meble do garderoby na poddaszu najlepiej wykonać pod wymiar. W zależności od budżetu możemy zdecydować się na garderobę na poddaszu ze skosami z płyty typu MDF bądź z drewna. Warto pamiętać, że meble do garderoby na poddaszu kupujemy raz na długie, długie lata, stąd powinny one być solidne, trwałe i ponadczasowe.

Warto przeczytać